Bir prezervatifin boyutu gerçekten önemlidir

Prezervatif, genç insanlar için cinsel ilişki öncesinde bir zorunluluktur. Doğru boyuta sahip bir prezervatif seçmek partnerler için gerçekten önemlidir. Seksi güvence altına alır.

  1. Uluslararası prezervatif boyutları

Prezervatif ağız çapına göre sınıflandırılan dört prezervatif boyutu vardır: sırasıyla 35 mm, 33 mm (çevre uzunluğu yaklaşık 104 mm ve genişliği 52 mm’dir), 31 mm ve 29 mm çapla büyük boy, orta boy, küçük boy ve ekstra küçük boy.

  2. Yerel prezervatif boyutları

  Genellikle, farklı prezervatif markaları aynı boyut sınıflandırmasını kullanır. Temsili genişlik, ağız çevre uzunluğunun yarısı anlamına gelir. 55 mm, 52 mm, 49 mm ve 48 mm temsili genişliklerinin sırasıyla 35 mm, 33 mm, 31 mm ve 29 mm ağız çapları vardır.

   3. Bir prezervatifin boyutları

  ABD ve Japonya’da farklı motor imalat standartları olduğu gibi “büyük” ve “küçük” ölçüleri tanımlayan ebatlar da farklıdır, dolayısıyla standart prezervatif boyutları doğu ve batı ülkeleri arasında farklılık gösterir. Bir prezervatifi ölçmenin standart yöntemi, onu paketten çıkardıktan sonra açmak ve sonra orta kısmının genişliğini ölçmektir. Batı ülkelerindeki standart boyut 5,5 cm’dir, yani çevresi 11 cm’dir, doğu ülkelerinde ise 5,2 cm genişlik ve 10,4 cm çevredir.

Seks yapmadan önce prezervatifin boyutunu bilmek sizi utanç verici bir geceden kurtarır. Durex prezervatif boyutunu anlamak kolaydır, çünkü paketin arka tarafında boyut parametreleri açık biçimde gösterilir. İhtiyaçlarınıza ve durumunuza göre size en iyi uyan boyutu seçebilirsiniz.