Sevgilinize romantik davranmak ilk günlerde doğaldır ancak zaman geçtikçe çiftler birbirini kanıksamaya başlar. Romantizm zayıfladığında sekste de aynı şey olur. Uzun zamandır birlikte olmuş olsanız da sevgilinizi baştan çıkarmak için çaba gösterirseniz tutkuyu canlı tutmanız çok daha olasıdır.

  1. Bir randevu gecesi belirleyin: Sadece ikiniz için zaman ayırın ve ilişkinizi taze tutmasına yardımcı olması için sırayla gün belirleyin. Düzenli bir randevu günü seçin – diyelim ki her Salı – ve bunu değiştirilemez yapın. İlişkiniz bazen hayatta birinci önceliğe sahip olmalı. Sadık kalmadığınız haftalık bir randevudansa her zaman sadık kaldığınız aylık bir randevu daha iyidir.

  2. Dinleyin: İlk randevular genellikle bir sürü sohbet, paylaşılan ilgiler ve tutku içerir. Zaman geçtikçe bir partnere ilgiyi yitirmek ve en başta ona neden aşık olduğunuzu unutmak kolaydır. Arayı kapatmak için her gün birbirinize zaman ayırın ve söylediklerine dikkat ederek sevgilinize saygı gösterin. İnsanlar zaman içinde değişir ve büyürler. Ancak birbirinizi gerçekten dinleyerek birlikte büyürsünüz.

  3. Birbirinizden ayrı zaman geçirin: Eğer birlikte yaşıyorsanız bu özellikle önemlidir. Eğer arkadaşlarınızı sadece birlikte görüyorsanız veya birbirinizle zaman geçiriyorsanız sıkılmanız daha olasıdır çünkü partnerinizin söyleyeceği her şeyi büyük olasılıkla zaten biliyor olacaksınız. Sosyal hayatınızı arkadaşlarınızla birlikte ondan ayrı zamanları – ve tek başına zamanları – içerecek şekilde dengeleyin, böylece on seneden sonra da partnerinizi heyecan verici bulmanız daha olası olur.

  4. Her günü romantik hale getirin: Bazı insanlar romantizmi Sevgililer Günü, doğum günleri ve yıl dönümlerine saklar fakat bu durum o günlere ‘mükemmel’ olması konusuna çok fazla baskı yükler. Bunun yerine partnerinizin özel hissetmesi için her gün bir şeyler yapın. Bu, işe giderken yastığa bir not bırakmak, partnerinizin en sevdiği yemeği pişirmek veya samimi bir iltifat da olsa her gün bir parça romantizm çok güçlü bir aşka yol açar.

  5. Ödün vermek: Romantizm sadece güller ve çikolatalar değildir. Bazen kırgınlık olmadan partnerinizin kendi istediğini yaptırmasına izin vermeniz en romantik seçenektir – tabi ki zaman içinde her iki taraf için de olursa.
Partnerinizin özel hissetmesi için her gün bir şeyler yapın.