Bu Gece Olmaz, Canım

Libido uyumsuzluğu dergiler ve blog sitelerinde görülen en yaygın sorunlardan biridir. Duygusal ve hayat tarzı seviyesinde uyumlu olduğunuz birini bulmak yeterince zordur. Aynı seks güdüsünü paylaşmak genellikle gözden kaçırılabilir fakat tamir edilemez bir problem olması da gerekmez.

İnsanlar seksi farklı sebeplerle arzularlar: Duygusal yakınlık, çekiciliğin ve arzulanırlığın doğrulanması, ihtimam, dikkati dağıtma, stres atma veya sadece orgazm. Bunlardan hiçbiri tek başına doğru veya yanlış değildir ve aslında bir Pazartesi gecesi bir sebeple seks isteyip Cumaya kadar oldukça başka bir nedenle isteyebilirsiniz. Ancak ikinizin de neden seks istediğini anlamak libido uyumsuzluğunun üstesinden gelmeyi kolaylaştırabilir.

Eğer sevgiliniz seksi stres atmak için istiyorsa, bir masaj ikinize de uyan bir alternatif olabilir. Eğer konu orgazmsa, bir erkek veya kadına zevk vermenin birleşme içermeyen birçok yolu vardır. Amaç duygusal yakınlıksa, divanda sarılarak geçirilen bir akşam ihtiyaçları karşılayabilir; kendini iyi hissetmek söz konusu ise iltifatları geliştirin.

Partneriniz seks istemiyorsa kendinizi çekici hissetmemeye başlayabilirsiniz ama sorunun sizden çok onunla ilgili olması daha olasıdır. Stres, depresyon, bazı farmasötikler (yasal ve yasa dışı) ve sağlıklı olmayan bir hayat tarzı bir kişinin seksten soğumasının sebeplerinden sadece birkaçıdır. Bir partnerin sizi çekici bulmamaya başlaması mümkün olsa da kendi sorunlarının olması daha mümkündür ve ilgi göstermek, ilgi beklemek veya güvensiz olmaktan çok daha faydalıdır.

Medya erkekleri sekse aç ve kadınları karşı koyan şekilde canlandırsa da erkeklerin havalarında olmadıkları zamanlar da vardır. Açık iletişim ve dürüst konuşma libidodaki farklılıkların üstesinden gelmeyi kolaylaştıracaktır. Eğer kökleşmiş sorunlar varsa, bir danışmana gitmek yardımcı olabilir.

Mastürbasyonun insanların cinsel dürtülerini arttırdığı gösterilmiştir ayni isteğinizin zayıfladığını hissediyorsanız ve uğraşılacak başka sorun yoksa sadece daha düzenli “kendini memnun etmek”ten keyif almak seks dürtünüzü yeniden harekete geçirmeye yardımcı olabilir.

Birçok insan ilk arzu furyası geçtikten sonra bir ilişki ilerlerken sekse ilgilerini kaybettiklerini görürler. Ancak romantizm ve heyecanı ilişkinize geri getirmenin bir sürü yolu vardır ve problemi ne kadar çabuk ele alırsanız seks hayatınızın rayına geri oturması o kadar erken olur.

Açık iletişim ve dürüst konuşma libidodaki farklılıkların üstesinden gelmeyi kolaylaştıracaktır.
Satın Al