Durex’in kalitesi iyi mi?

Son yıllarda, kalitesinin iyi olduğunu iddia eden ancak daha sonra televizyon, dergi ve kitaplarda sorunlarının ifşa edildiği ürünleri giderek daha sık görmeye başladık. Bugün, sizlerle Durex ürünlerinin kalitesini konuşacağım.

Durex’in kalitesi iyi mi?

Durex Dünyaca bilinen bir marka olduğundan, insanlar Durex’in kalitesi konusunda endişe duyuyorlar. Her bir parti Durex prezervatifinden numune alınarak hava patlama ve malzeme dayanıklılığı testlerine tabi tutulur. Durex prezervatifini tercih etmek daha yüksek seviye güvenlik standardını elde etmek demektir. Uluslararası standartlar bu ‘hava patlaması testinde’ bir prezervatifin 18 litre hava içerebilmesini şart koşar. Genelde, bir Durex prezervatifi uluslararası standartların üzerinde havayı yırtılmadan içerebilir.

Durex numuneleri ayrıca içine su doldurmak suretiyle su sızdırmazlık testinden geçirilmekte, böylece sızdırmazlığından emin olunmaktadır. Hatta, numuneler yukarıdaki testlerin herhangi birinden geçemezse, ilgili prezervatifi içeren tüm parti fabrikada kalır, piyasaya sürülmez.

Testler ve amaçları: elektriki sızdırmazlık testi ve hava patlaması testi

Ürünün test modları: prezervatifte delik kontrolü

Delik ve defolar için test modu: prezervatif su ile doldurulur ve sızdırmazlığın kontrolü maksadıyla bir dakikalığına asılır.

Ürünün test modları: prezervatif patlayana kadar şişirilerek, hava patlaması ve malzemenin dayanıklılığı açısından test edilir.

Durex’in kalitesi iyi mi? Yukarıda belirtilen testlerde kanıtlandığı gibi Durex kesinlikle güvenli ve güvenilirdir. Durex ürünlerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Durex ürünlerini satın alırken, lütfen güvenilir satış noktalarını tercih ediniz.