Durex Performans prezervatifleri nasıl kullanılır?

Durex performans prezervatif çeşitleri, kadınları kazayla oluşan gebeliklerden korumakla kalmaz, aynı zamanda vajinit sorununu belirli bir noktaya kadar engellemeye yardımcı olur.

Durex Performans prezervatifleri nasıl kullanılır? - Kullanım metodu

  1. Prezervatifi yırtmamak için paketi kenarından açın. Açarken makas gibi kesici aletler kullanmaktan kaçının.
  2. Prezervatifin kıvrımlarını önceden açmayın. Bunun yerine, prezervatifi sertleşmiş haldeki penisinizin, başından tabanına olacak şekilde kıvrımları açarak takınız. Eskiden, önce prezervatifin içine üflenerek şişirilmesi tavsiye edilmekteydi. Ancak kaliteli bir ürün olduğu sürece prezervatifte herhangi bir hasar olmayacağından, artık bu yönteme ihtiyaç kalmamıştır. Dahası, prezervatif kolaylık sağlasın diye rulo haline getirilmektedir. Kullanmadan önce şişirirseniz, daha sonra takması zor olacaktır.
  3. Prezervatifi penisinizin başına takmadan önce; ısı nedeniyle içerideki havanın prezervatifi patlatmasını önlemek için, meninin toplanmasını sağlayan prezervatifin ucundaki küçük seminal kesenin elinizle dokunarak havasını çıkarın. Aksi takdirde, meni boşalma esnasında penisin tabanından çıkabilir ve prezervatif kolayca yırtılabilir.

Durex Performans prezervatifleri nasıl kullanılır? - Özel uyarı

  1. Prezervatifi penisinizden çıkarırken, parmaklarınızın sperm ve vajinal sıvıyla temasından kaçınamazsınız. Bu nedenle ellerinizi sabunla yıkamalısınız.
  2. Prezervatifler; asit, alkalin ve yağ ile temas etmeyecek şekilde serin ve kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir. Uzun süre cüzdanınızda prezervatif bulundurmayın. Yukarıda belirtilen olumsuz koşullar nedeniyle prezervatif yapışkanlı hale gelir ve sertleşirse, son kullanma tarihi geçmemiş olsa bile prezervatif zarar görmüş olabilir.
  3. Eğer prezervatifin delinmiş olduğu tespit edilirse veya prezervatifi kullanırken penisten kayıp çıkarsa, sadece prezervatifi değiştirmeniz yeterince güvenli değildir. Cinsel ilişkiyi derhal durdurmalı ve cinsel organınızı temizlemelisiniz.
  4. Boşalmadan sonra prezervatifin alt kısmını parmaklarınızla tutup penisiniz yumuşamadan önce prezervatifi penisinizden çıkarmalısınız.
  5. Prezervatifi çıkardığınızda meninin dışarı çıkmasına ve vücudunuzun prezervatif yüzeyindeki vajinal sıvı ile temas etmesine izin vermeyin. Her bir prezervatifi sadece bir kez kullanın. Kullanılmış prezervatif plastik bir torbaya konup çöpe atılmalıdır.
  6. Prezervatifi penisinizden çıkarırken, parmaklarınızın sperm ve vajinal sıvıyla temasından kaçınamazsınız. Bu nedenle ellerinizi sabun suyla yıkamalısınız.

Durex Performans prezervatifleri hamileliğe karşı koruma sağlayabilir ve cinsel ilişkinin süresini etkin bir şekilde uzatabilir. Bu nedenle birçok çift Durex Performans prezervatiflerini kullanmaktadır.

Durex hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen Durex Performans Prezervatifleri linkine tıklayın

Durex hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen Durex Karşılıklı Zevk linkine tıklayın