Durex prezervatifinin boyutu ve seçim yöntemi

Durex prezervatiflerinin boyutları ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu makaleyi okuyabilirsiniz.Genel olarak, dört farklı Durex prezervatif boyutu vardır.

Durex prezervatifinin boyutu ve seçim yöntemi

Prezervatiflerin sabit bir boyutu yoktur. Prezervatif üreticileri, müşterilerin ihtiyaçlarına göre farklı uzunluk ve genişlikte prezervatif üretmektedir. Prezervatif kauçuktan yapıldığı için,erkeklerin organı sertleşmeye başladığında da sorunsuz kullanılabilecek şekilde belirli seviyede esnekliğe sahiptir.

Etnik gruplar arasındaki fizyolojik farklılıklar nedeniyle Batı'daki prezervatif büyüklüğü Doğu'daki prezervatiflerdebfarklıdır. Doğudaki bir ülkeden bir erkek Avrupa'ya veya Amerikan ülkelerine seyahat ettiğinde, standart yerel ebatlarda prezervatif satın alırsa, prezervatif gevşek kalabilir ve kişi kendini hiç rahat hissetmeyebilir. Dolayısıyla, kendinize "uyması" için, ülkenizde satın aldığınız prezervatiflerden gideceğiniz yere yanınızda götürmenizde fayda var.

Doğru Durex prezervatif boyutunu nasıl seçebilirim?

Piyasada farklı çeşitlerde birçok prezervatif markası olmasına rağmen, genellikle prezervatiflerin 4 boyutu vardır: büyük, orta, küçük ve ekstra küçük. Prezervatiflerin ebatlarına ilişkin herhangi bir standart henüz bulunmamaktadır. Ancak normalde hem doğu hem de batı ülkelerinde satılan prezervatifler farklı uzunluklardaki tüm penislere uymaktadır. Uzunluk ile karşılaştırıldığında genişlik (veya çap) de önemlidir. Bu nedenle ilk defa satın alıyorsanız orta ebattaki prezervatifleri tercih edin. Kullandıktan sonra, çok büyük veya çok küçük olmasına bağlı olarak, bir dahaki sefere ebadını değiştirebilirsiniz.

Doğru ebadı seçmek önemlidir

Prezervatifin büyüklüğü penisinize uymalıdır. Çok büyük veya çok küçük olmamalıdır. Bir yandan, prezervatif çok büyükse, kayabilir ve eşinizin vajinasına sıkışabilir. Daha da kötüsü, gebelikten korunmanın başarısızlığa uğramasına neden olabilecek şekilde meni kadının vajinasına akabilir. Öte yandan, prezervatif çok küçükse, rahatsızlık hissedeceksiniz veya gebelikten korunmanın etkinliğine halel getirecek şekilde yırtılması kolaylaşacaktır.

Durex prezervatifinin ebadı, sadece seks yaparken ki rahatlık derecenizi değil, aynı zamanda gebelikten korunmanın etkinlik derecesini de etkileyecektir. Bu nedenle, çiftler kendi prezervatif ebatlarını dikkatlice seçmelidir. Durex prezervatifinizin doğru ebadını penisinizin gerçek ölçülerine göre seçin.