Durex Seks Oyuncakları: Vibratörler

Tahrik olmak içimizi titretir ama hiç titreşimden tahrik olmayı denediniz mi? Dildolarla birlikte vibratörler mevcut seçenekler arasında en yaygın seks oyuncaklarıdır. Genelde “kişisel masaj aletleri” diye utangaç biçimde paketlenmelerine kıs kıs gülebilirsiniz ama tam da bunun için icat edilmişlerdir. İlk vibratör 19. yüzyılda kas ve eklem ağrısını hafifletmek için yaratılmıştı, Kleopatra’nın ilk vibratörü bir su kabağını kızgın arılarla doldurarak icat ettiğine inanmıyorsanız tabii. Bu Viktoryen vibratörler çok geçmeden yeni bir amaç kazandı ve girişimci doktorlar bunları histeri teşhisi konulmuş kadınların “nöbetler halindeki kasılmalarını” bastırmaya yardımcı olmak için kullandı. Çok sonraları doktorlar bu kasılmaların aslında tıbbi açıdan uzun süre dikkate alınmayan kadın orgazmları olduğunu fark ettiler.

Neyse ki teknoloji bu ilk elektrikli aletlerden (ve arılardan) kayda değer ölçüde ilerledi ve bugün çok çeşitli amaçlara hitap eden geniş yelpazede şekil ve boyutlarda vibratörler bulabiliyoruz. Bu farklı çeşitleri sizin için bir araya getirdik, böylece tek başınıza veya partnerinizle denemek için neler olduğuna dair daha iyi bir fikir edinebileceksiniz.

Asa

“Asa” dışarıdan kullanılan vibratörleri kapsayan bir tanımdır. Büyük bir sapa bağlı olan büyük titreşimli bir yüzey (genelde bir küre) bulunur. Tasarım ve amaç açısından ilk vibratörlerle ortak birçok özellikleri vardır. Genelde elektrikle çalışırlar, o yüzden aşırı kuvvetli olabilirler.

Kelebek

Kelebek vibratörler, uzun temas için bağlanabilen klitoral uyarıcılardır. Vibratörün iki yanında (kayışları bağlamak için kullanılan) kanatlar olduğu için alet bir kelebeği hatırlatır. Bunlar mastürbasyon sırasında klitoral haz için takılabilir ve partnerle ilişki sırasında da kullanılabilir. Uzun kullanılmaları hedeflendiği için genelde ayarlanabilir güçleri ve hızları vardır, ya kullanıcı ya da partner tarafından uzaktan kumandayla kontrol edilebilir.

Kurşun

Kurşun vibratörler çok küçüktür ama gerçekten sıkı bir darbe indirebilir. Boyutları onları epey marifetli hale getirir ve dışarıdan klitoris ya da penis uyarımı için kullanılabilirler. Tasarımları elverişliyse penetrasyondan önce yerleştirilebilirler. Mastürbasyona ekstra duyum eklemek için de kullanılabilirler. Durex Play Touch kurşun vibratörlerden sayılabilecek bir üründür.

Dildo

Dildo en yaygın ve klasik seks oyuncağıdır. Penetrasyona uygun ve penis şekilli bir dildo düz veya dokulu olabilir ve farklı materyallerden yapılabilir. Dildolar titreşerek vajinanın ağzındaki kaslara zevk verir ama içerideki hassas bölgelere titreşim göndermek için de kullanılabilir. Bazı dildolar özellikle G noktasına erişmek için şekillendirilir, bazılarıysa anal oyun için özel olarak yapılır.

Halkalar

Titreşimli halkalar erkek tarafından penise takılır ve bir dizi amaca hizmet eder. Birincisi, halkanın sıkılığı kanın olması gereken yere gitmesini engeller, böylece ereksiyonlar daha uzun sürer. Titreşimler erkeği uyarır ve kadına da biraz heyecan verebilir. Vibratörün, penis kökünün yukarısına yerleştiği nokta da derin penetrasyon sırasında klitorisle mükemmel biçimde temas eder ve iki tarafın da şiddetli orgazmlara erişmesine yardımcı olur. Titreşimli halka deneyimini yaşamak istiyorsanız Durex Play Vibration Rings hizmetinizde.

Tavşan

Tavşan, dildo şeklindedir ama temel farkı, penetrasyon sırasında klitorise baskı ve titreşim uygulayan ek bir kolunun olmasıdır. Tavşan ismi, klitoris uyarıcısının tavşan kulaklarına benzeyen iki boğumu olmasından gelir.

Satın Al