Durex Seks Pozisyonları

En basitinden en akrobatiğine herkesin favori bir pozisyonu vardır. Fakat gerçek şu ki her seferinde işe yarayan sihirli bir pozisyon yoktur ve yeni bir şeyler deneyerek de orgazma ulaşılabilir. Herkesin vücudu farklıdır ve herkes aynı türde seks yapmaktan zevk almaz, o yüzden “en iyi” pozisyon ikinizin birlikte bulduğu pozisyondur ama keşfetme süreci de eğlenceli olabilir. Böylece birbirinizin ne istediği hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve bu durum keşfedilecek yeni ve heyecanlı alanlar açabilir. İşte bazı temel bilgiler.

Yüz Yüze

Birinizin diğerinin üstünde yattığı ve yüzlerinizin yakın olduğu pozisyonlardır. Yukarıdaki kişi bacaklarını alttaki kişinin bacaklarının arasına koyabilir ya da farklı şekillerde bacaklarını kenetleyip vücutlarını birbirine sürtebilir, bu sırada elleri de kullanabilir.

Bu pozisyonun yararları şöyledir:

 1. Harika bir sekste göz teması önemli olduğu için misyoner pozisyonu yakınlaşmak, gülümsemek, bakışmak ve nefeslerinizi paylaşmak için en iyi açıyı sağlar.

 2. Bu pozisyonda yüz ifadelerini de okuyabilir ve partnerinizin tepkilerine göre nelerin işe yaradığını öğrenebilirsiniz. En iyi iletişim bazen fiziksel olandır.

 3. Partnerinizin ne istediğine bağlı olarak işleri yavaştan alabilir veya daha hareketli bir seks için tempoyu artırabilirsiniz.

Partnerin içine girerken onu hafifçe kaldırıp girişin açısını ve derinliğini biraz değiştirmeniz de eğlenceli olabilir. Alttayken bacaklar partnerin beline dolanabilir veya daha derin bir giriş için havaya kaldırılabilir.

Ata Biner Gibi Oturmak

Partnerlerden birinin, diğerinin belden aşağısının iki yanına bacaklarını koyarak ata biner gibi oturduğu pozisyon. Bu, yukarıdaki kişinin diğerini yönlendirmesini sağlar, denge kurmayı ve birinizin üstünde ellerinizi kullanabilmenizi destekler.

Bu pozisyonun yararları şunlardır:

 1. Yukarıdaki kişi girişin ne kadar hızlı ve derin olacağına dair kontrol sahibi olur.

 2. Hareket üzerinde tam kontrol sahibi olmak seksi kolaylaştırabilir. Yatan kişi içinse partnerin vücuduna hayranlık duyma ve takdir etme fırsatı sunar.

 3. Yukarıda olmak, sizin için işe yarayan açı ve pozisyonları elde etmenizi sağlar. Birçok kişi, bu pozisyonda klitoristen daha iyi uyarılır.

 4. Birbirinizin vücuduna hayran kalmak isterseniz bundan daha iyi bir pozisyon yok. Birbirinizin gözlerine bakarken daha üstün bir duygusal bağ hissedebilirsiniz.

 5. Birbirinizin göğsünü ve vücutlarını kolayca okşayabilirsiniz çünkü bu pozisyonda yukarıda durmak için kollarınıza gerek yok.

 6. Partnerinizle gerçekten oynamak için sizi cesaretlendirir. Partnerinizin klitorisini veya penisini hissetmek ikinizi de sıradaki seviyeye taşır.

Arkadan

Partnerinizle arkadan birlikte olmanızı ve partnerinizin vücudundan farklı bir açıdan zevk almanızı sağlar. Çok yoğun olabilir ve neredeyse patlayan orgazmlara önayak olabilir. Bu pozisyon ikinizin de aynı yöne bakmanızla ve arkadan birlikte olmanızla başlar. Yoğun bir his yaratmasına rağmen, birçok kişiye göre, bu pozisyon partnerinizin kendi deneyimine odaklanmasını ve kendi zevkleriyle sarıp sarmalanmalarını sağlar. Bu pozisyona “köpek stili” adı da verilir.

Bu pozisyonun yararları:

 1. Orgazma ulaşmanıza yardımcı olabilecek daha derin bir giriş sağlar.

 2. Hareket etmek daha kolaydır, dolayısıyla cinsel ilişki daha hızlı ve daha yoğun olabilir.

 3. Giriş açısı bazı kişiler için çok daha rahat olabilir.

 4. Yatak odanıza enerji ve heyecan getirebilir.

 5. Bu pozisyonun çeşitleri başka açılara ve pozisyonlara kolay geçiş de sağlar.

Satın Al