En sağlıklı seks yapma yöntemleri

Atasözünün de dediği gibi her şeyin fazlası zarardır. Bu nedenle ne yaparsak yapalım, dengeyi korumamız gerekir. Bu, seks için de geçerlidir. Geleneksel Çin tıbbına göre bir erkek çok genç yaşta seks yaparsa yaşamsal enerjisine zarar verir; bir kadının çok genç yaşta seks yapması durumunda “yinqi”si zarar görür. Kişisel gelişim için en iyi seks yapma yöntemi nedir? En sağlıklı seks yapma yöntemler nelerdir?

En sağlıklı seks yapma yöntemi – Ölçülü seks aktiviteleri.

Seks aktivitesini ölçülü bir seviyede tutmak. Cinsel aktiviteler fizyolojik ihtiyaçları tatmin eder, bu aktiviteler ölçülü düzeyde gerçekleştirilirse erkek ve kadın arasındaki yangqi ve yingqi alışverişi yani orijinal durumun birleştirilmesi ve geri kazanılması için faydalıdır ve böylece sağlığı korur.

Ancak aşırıya kaçmak enerji tüketimine, fiziksel gücün aşırı kullanılmasına ve yorgunluğa yol açacaktır, bu da erkeklerde spermatoreye, kadınlarda düzensiz adet döngülerine ve başka hastalıklara neden olur.

Seks yapmanın en sağlıklı yolu – Seks sıklığı

Seks sıklığı sabit değildir, yaşa ve fiziksel kondisyona bağlıdır. Bu nedenle seks sıklığı kişiden kişiye değişir.

"Tıbbın gelişmesiyle birlikte insanlar spesifik durumlara göre cinsel aktivitelerini ölçülü seviyede tutmaları konusunda daha bilinçli hale geldi. Sonuç olarak standarda bakılırsa cinsel ilişkiden sonraki gün kişi kendini yorgun hisseder ancak iyi bir ruh hali vardır ve enerji doludur.

Cinsel hijyene özen gösterin. Seks belirli hastalıkların iletim yollarından biridir, bu nedenle insanlar seks yaparken cinsel hijyene özen göstermelidir. En iyisi Vulvayı seksten sonra ve her gece yatmadan önce temizlemektir.