Erkek prezervatiflerinin işlevlerine giriş

Erkek prezervatiflerinin işlevlerine giriş

erkek prezervatifleri sekste sıklıkla kullanılır. Çoğu çift veya sevgili birden fazla kez prezervatif kullanmıştır. Erkek prezervatiflerinin yalnızca doğum kontrol amacıyla kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Teknolojinin gelişmesi ve teknik geliştirme sayesinde prezervatifler doğum kontrolün yanında birçok işleve de sahip olmak için tasarlanmıştır.

Erkek prezervatifleri etkin biçimde istenmeyen hamileliği önleyebilir

erkek prezervatiflerinin temel işlevi istenmeyen gebeliği önlemektir. Gebeliği önlemek için prezervatif kullanmak kolaydır, yan etkisi yoktur ve yüksek doğum kontrol oranlarına katkı sağlar. Ancak prezervatifleri doğru biçimde kullanmak gebeliği önlemede önemlidir. Cinsel ilişkiden önce prezervatifi kontrol edin ve hasarlı olmadığından emin olun. Doğru biçimde takın. Seks sonrasında prezervatiften meni sızıntısını önlemek için hemen çıkarın. Tek kullanımlık prezervatifler yeniden kullanılamaz.

Erkek prezervatifleri etkin biçimde cinsel yolla bulaşan hastalıkları önler

prezervatifler güvenlidir çünkü işlevlerinden biri sağlıklı ve güvenli cinsel ilişki sağlamaktır. Prezervatifleri doğru kullanmak etkin biçimde gebeliği ve HIV dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıkları engelleyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki prezervatifler insan papilom virüsü (HPV), genital iltihap simfleks virüsü (HSV), frengi ve şankroidin bulaşmasını etkin biçimde engelleyemez çünkü bu cinsel yolla bulaşan hastalıklar vücudun prezervatifin kapatmadığı kısımlarından bulaşabilirler.

Erkek prezervatifleri seksi daha zevkli hale getirebilir 

Prezervatifler aynı zamanda seksi tetikleyebilir. Keyif serisi erkek prezervatifleri çiftlere daha fazla cinsel zevk sunmak için tasarlanmıştır. Örneğin Durex Karşılıklı Zevk prezervatifleri her iki partnerin de uyarılmasını en fazlaya çıkarmak için hafifçe kabartılı noktalara ve çıkıntılara sahiptir. Kadını daha fazla uyarmak için: nokta ve çıkıntıların bileşiminin özgün heyecanı ve sürtünmenin zevki her girişte onu tatmin edecektir. Erkeğe daha fazla zevk vermek için: özgün olarak tasarlanmış kolay takılan prezervatifler. Genişletilmiş prezervatifler daha fazla rahatlık ve heyecan sağlar.

Erkek prezervatiflerinin birçok işlevi varır. Cinsel ilişkinizin keyfine varırken bir prezervatif kullanmayı unutmayın. Erkek prezervatifleri mükemmel seks için daha fazla seçenek sunar.