Farklı boyutlarda prezervatifler mevcuttur, size uygun ölçüde bir prezervatif alın!

Toplum geliştikçe insanlar seks konusunda çok daha doğru bilgilere sahip oluyor. Geçmişte son derece sıkı bir denetime tabi tutulan ve aile planlaması gereçleri olarak bilinen prezervatifler günümüzde artık süpermarketlerde serbestçe satılıyor. Tek bir boyutta olanlardan birçok boyutu olanlara, farklı renklerde ve tatlarda o kadar çok prezervatif çeşidi var ki, insanlar aralarında bir seçim yapmakta gerçekten zorlanıyor. Ama bugünden başlayarak, en önemli standartlar ışığında size en uygun prezervatifi nasıl seçebileceğinizi size göstereceğiz. Bahsettiğimiz bu standartlar ise boyut, doku, kalınlık, şekil, renk ve işlev.

  Yanlış ölçüde bir prezervatif birçok farklı soruna neden olabilir. Örneğin, fazla büyük bir prezervatifin doğum kontrolü üzerindeki etkisi düşük olabilecekken, fazla küçük bir prezervatif de penise kan dolmasını engelleyebilir ve sertleşmenin sürdürülememesi ya da boşalamama gibi sorunlara yol açabilir. Ancak bu sorunları çok az kişi dile getirdiği için erkekler yardım almak için çoğu zaman başvuracak bir yer bulamazlar ve yıllarca bu sorunlarla yaşamak durumunda kalırlar.

  Aslında, dünyada farklı bölgelerde yaşayan insanlar farklı fiziksel özelliklere sahiptir ve prezervatiflerin de farklı boyutları mevcuttur.

  Büyük boy bir prezervatif 35 mm, orta boy 33 mm ve küçük boy ise 31 mm çapındadır. Uluslararası standartlar uyarınca bir prezervatifin ölçüsü, prezervatifi açtıktan sonra tam ortasının boyutunu ölçmek suretiyle alınır. Büyük boy 56 mm, orta boy 52 mm ve küçük boy ise 49 mm genişliğindedir.

  Erkeklerin büyük bir çoğunluğu orta boy prezervatif alabilir. Veya satın almadan önce tam ereksiyon halinde iken penisinizin çevresini ölçmek için etrafına ince bir iplik dolayabilirsiniz ve bunu da ikiye böldüğünüzde penisinizin genişliğini bulursunuz. Bunun ardından bu ölçüye en yakın boyuttaki bir prezervatifi seçebilirsiniz.

  

Size şunu da söyleyeyim, sakın çakma ya da taklit prezervatif kullanmayın. Prezervatifi bilindik internet sitelerinden alabilirsiniz; böylece en sevdiğiniz markayı, tarzı ve boyutu rahatlıkla ve kolayca seçebilirsiniz.

Bu bağlamda size önermek istediğimiz marka ise uluslararası standartlara harfiyen uyan Durex. Tüm Durex prezervatifler yüksek kaliteli doğal lateksten yapılmıştır ve tüm Durex tedarikçileri kaliteli bir ürün için hammadde kalitesinin ne kadar önemli olduğunu bilir.
Her bir lateks üretim serisi satın alınmadan önce kauçuk üretim tesisinde test edilir ve değerlendirmeye tabi tutulur. Lateks fabrikaya ulaştığı zaman tekrar test edilir. Lateksin kalitesi Durex küresel kalite standardına uygun olmadığı takdirde o lateks kesinlikle prezervatif üretiminde kullanılmaz.

  Tüm Durex prezervatiflerin üretimi elektronik ortamda izlenmektedir ve böylece delik veya defolu ürünler anında tespit edilmektedir. Bunun yanı sıra, normal bir prezervatif "patlama" testinde 18 litre hava taşıyabilmektedir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir Durex prezervatif daha fazla havayı yırtılmadan taşıyabilmektedir. Dahası, Durex prezervatif örnekleri sızıntı olmadığından emin olmak için içine su doldurmak suretiyle sızıntı testinden de geçirilmektedir. Aslına bakılırsa, eğer yukarıda bahsedilen testlerden herhangi biri başarısız olursa, ilgili prezervatiflerin tüm üretim serisinin dağıtımı kesinlikle yapılmayacaktır.

Bunun sonrasında her bir üretim serisi sevkiyat öncesinde eksiksiz bir şekilde test edilir. Yalnızca teslimat testini geçen prezervatifler kutu içinde paketlenir.

Durex'in yüksek kalitesi mükemmel üretim teknikleri ve son derece sıkı ürün testleri sonucunda elde edilmektedir. Dünya çapında herkesin Durex'e inanmasının gerçek sebebi de budur.