Farklı Dokulardaki Kondomlar Hakkında Hiç Ummadığınız Bilgiler

Neden çıkıntılı, benekli ve dokulu kondomlar icat edildi? Bunlar sizin ve partnerinizin seks hayatına nasıl yardımcı olabilir?

Tarih

Kondomlar binlerce yıldır şu ya da bu şekilde varlar (inanın, eski versiyonlarını düşünmeseniz daha iyi). 1855’ten 1920’lere kadar kondomlar kauçuktan yapılıyordu. 1919’da neyse ki mucit Fredrick Killin lateks bir alternatif buldu. Şimdi latekse alerjisi olanlar için poliizopren kondomlar bulunuyor. Yani, herkese göre kondom var.

Seçenekler

Çıkıntılı, benekli ve diğer dokulu kondomlar cinsel hazzı artırmak için icat edilmişti. Prezervatif çeşitleri tercih meselesi. O yüzden en sevdiğiniz çeşidi bulana kadar denemekten vazgeçmeyin (kadınlarda favori prezervatiflerin ayın belli zamanlarında değişebileceğinizi aklınızda bulundurun.) Durex Tahrik Et gibi benekli kondomlar ekstra duyum yaratmak için anahtar bölgelerde beneklere sahiptir. Bu özel doku, uzun süre boyunca daha fazla haz da sağlar. Durex Mutlu Et gibi kondomlarda iki tarafın da hazzını artırmaya yönelik hem tahrik edici çıkıntılar hem de kabarık benekler vardır. Durex Karşılıklı Zevk, kadının tepsini hızlandırmak için benekleri akıllıca bir araya getirir ve Performa kayganlaştırıcı ile erkeğin boşalmasını yavaşlatır, böylece aklınızı başınızdan alacak sürekli bir orgazm olasılığını artırır.

Bu kondomlar ne yapar?

Temel olarak, bu hafif çıkıntılar kullanıcı için daha şiddetli bir duyum düzeyi yaratır. Bu, vajinada daha fazla sürtünme yaratmalarıyla olur (sürtünme, yeterli kaynaklığı daha da önemli hale getirir), böylece kadının hissettiği sinirsel uyarımı artırır. Bu kondomların uygun olup olmadığını anlamak için deneyip görmeniz gerekiyor.

Düşünülmesi gereken diğer şey de bu kondomların erkeği nasıl etkilediği. Penis, özellikle de penis başı sinir uçları bakımından zengin olduğu için penis sapı ve başında çok sıkı bir his uyuşma yaratabilir.

Tam tersine, penis kökünde gevşeklik de erkeklerin daha fazla korunma hissetmelerinden dolayı gevşemelerine neden olur. Bütün Durex kondomlar bunlar düşünülerek tasarlanmıştır ama yine de kendi deneyiminiz sizin ve partneriniz için en iyi kondomu seçmenize yardımcı olacaktır. Kalınlık (veya daha uygun bir şekilde incelik), beden ve kayganlaştırıcı açısından birçok seçenek var. Özel ayrıntılar için paketleri okuyun.

Uzun süreli

İncelenecek başka bir seçenek de “performansı artıran” kondomdur. Bu kondomlar, erkeğin zevkini uzatmak ve boşalmayı ertelemek için özel olarak formüle edilmiş bir bileşene sahiptir ve bunlar gerçekten çığır açıcıdır. İlk olarak 19. yüzyılın sonunda bulunan lokal bir anestezik, benzokain, penisin sinir uçlarındaki hissi azaltır. Bu da erkeğin zirveye ulaşmadan çok daha uzun süre dayanmasını ve partnerinin hazzın doruğuna ulaşmasını sağlar. Deneme zamanı!

Satın Al