Hangi prezervatifler daha iyi?

Pazarda çok geniş sayıda prezervatif çeşitleri bulunduğundan, size göre en uygun olanı nasıl seçeceğinizi merak edebilirsiniz. Dünyanın 1 numaralı prezervatif markası olan Durex, 80 yılı aşan deneyimi ile dünyada her gün milyonlarca kişinin güvenini kazanmaktadır. Bugün sizlere her bir prezervatif çeşidinin avantajlarından bahsedeceğim.

Genelde çabuk boşalıyorsanız, çok ince formlu prezervatifler kullanmayın.

Prezervatifin kalınlığının erkeğin psikolojik durumuna çok büyük etkisi vardır. Prezervatif kalınlaştıkça, penis seks esnasında daha az hassas olacaktır. Bu nedenle erkek, partneri ile kendisi arasında yeterince yakınlığın olmadığını düşünerek büyük hayal kırıklığına uğrayabilir.

Kalınlık karşılaştırması

Birçok prezervatif kullanıcısı ince formlu prezervatif taraftarıdır, çünkü kalın formlu prezervatif kullanmayı “boşa kürek sallamak” olarak yani etkisiz görürler. Prezervatifin ince formlu olması her şeyden daha önemli bir özelliktir. Bu nedenle bir prezervatifin kalınlığı genel olarak çekiciliğini belirler. Bu kapsamda ölçme aleti olarak kaymalı pergeli seçtik. Ancak prezervatifler doğrudan ölçmek için çok ince olduklarından prezervatifi ikiye katladık (ve sekiz kat elde ettik) ve tek katmanın yaklaşık kalınlığını belirlemek için ölçtüğümüz kalınlığı 8’e böldük.

Performans karşılaştırması

Prezervatif kullanıcıları üzerinde yaptığımız bir çok araştırma, bir prezervatifin çok ince formlu, ekstra kaygan ve yumuşak olmasının tüketicilerin prezervatif seçiminde ana belirleyici unsurlar olduğunu göstermektedir. Bir prezervatifin rahatlık seviyesine yönelik önemli göstergeler vardır. Ekstra ince, prezervatifin standartlardan çok daha ince olması; ekstra kaygan, prezervatifin daha fazla kayganlaştırıcı içermesi demektir. Prezervatifin ekstra yumuşak olup olmadığı ise prezervatifi çekip uzatarak veya içine su ilave ederek anlaşılabilir.

 

Her bir Durex prezervatifi elektronik olarak test edilmektedir. Elektronik test, prezervatiflerin herhangi bir hava deliği olmadığından emin olmak ve böylece gebelik ile AIDS riskini asgariye indirmek maksadıyla prezervatiflerde delik veya başka kusurların varlığını kontrol eder. Ayrıca, yeni ürün geliştirme sürecinde, her bir hazır Durex prezervatifi, tüketiciler için en yüksek seviye güvenlik ve korunmayı sağlaması için dermatolojik olarak test edilir.

Satın Al