Hayalinizdeki Cinsel Yaşam

Hayalinizdeki Cinsel Yaşam

Cinsel Fantezileri Gerçeğe Dönüştürmek

Hemen hemen herkesin bazı gizli cinsel fantezileri ve fetişleri vardır. Bunlar seks sırasında partnerinizin naylon çorap ve jartiyer giymesi kadar basit ya da tahrik edici oyuncaklar ve rol play içeren daha karmaşık senaryolar olabilir. Bazı fantezilerin hiç dile getirilmemesi daha iyi olsa da partnerinizle daha yakın bir ilişki kurmak için diğer gizli arzularınızı kendisine söyleyebilirsiniz.

Partnerinizle birçok farklı şekilde iletişim kurabilirsiniz. Eğer doğrudan söyleyemeyecek kadar utangaçsanız, edepsiz mesajlar atmak, cebine küçük notlar koymak ya da bir kitaptaki erotik bir bölümü kendisiyle paylaşmak yoluyla da iletişim kurabilirsiniz. Konuyu gündeme getirmek için hangisini seçerseniz seçin, yavaştan başlayın; daha ilk baştan partnerinizi ürkütmek istemezsiniz.

Herkesin düşüncesi farklı olduğu için, partneriniz bu fikirlerinizi paylaşmıyor ve hatta bu tür fantezilerin konuşulmasından dahi hoşlanmıyor olabilir. Saygılı bir partner bu fantezileriniz yüzünden sizi yargılamayacaktır, ama sizinle bu fantezileri gerçekleştirmek istemezse ona küsmemelisiniz. Bunun yerine, partnerinizle bir orta yol bulmaya çalışın; fantezinizi daha ölçülü bir hale getirin veya ondan kendi fantezilerini de sizle paylaşmasını isteyin. Bunun ardından, eğer sizin fantezinizi kabul ederse sizin de onunkileri kabul edeceğinizi söyleyin.

Eğer fantezinizi beraberce gerçekleştirmeye karar verirseniz, bunu güvenlik sınırlarını ve her iki partnerin uygun bulduğu sınırları aşmadan yapmaya dikkat edin. Ayrıca hareketlerinizin potansiyel duygusal ve fiziksel etkilerini de göz önüne almalısınız. Çoğu zaman birçok fanteziyi hayallere bırakmak çok daha iyidir; bırakın tahrik edici konuşma düzeyinde kalsın.

Ayrıca partnerinizin tepkisini de göz önüne almanız gerekir. Partneriniz önerdiğiniz bir şeyi denemek isteyebilir, ama bundan hoşlanmayabilir. Sizi tahrik eden şeyi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz, ama onun sevdiği şeyleri ve arzularını da göz önüne alın. Ama eğer rahatlıkla yapabilecek değilseniz, kendinizi partnerinizin fantezilerini kabul etmek zorunda hissetmeyin. Dürüst ve saygılı olmak her iki partner için de daha iyidir.

Fantezilerinizi gerçekleştirmek heyecan verici görünebilir, ama kısa bir süre içerisinde düzenli cinsel yaşamınızı etkileyebilir, özellikle de cinsel yaşamınız nazaran renksizse. Zamanla sona erecek bir heyecan için siz ve partnerinizin sahip olduklarınızdan vazgeçmeye hazır olup olmadığınızı kendinize sorun.

Ama eğer her şeye rağmen fantezinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, yavaştan başlayıp kademe kademe ilerleyin ve tüm bu süreçte partnerinizin ihtiyaçlarını da göz önüne alın. Eğer bu fanteziden sizin kadar hoşlanmadığını farkederseniz, doğru olan şeyi yapın ve son verin. Rahatlayın, gülün, birbirinizle iletişim kurun ve sizi yıllar boyunca tahrik edecek yeni fantezinizi beraberce oluşturabilirsiniz.

"En ılımlı fantezilerinizle başlayın ve sevgilinizin tepkisine bağlı olarak kademe kademe ilerleyin."