Haydan Gelen Huya Gider

Hollywood, orgazmı kolay, karşılıklı ve eş zamanlı olarak anlatmak eğiliminde. Gerçekte birçok kadın bir partnerle orgazma ulaşmak için çabalarken diğerleri ‘çok çabuk’ boşaldıklarını görüyor. Orgazm karmaşıktır fakat ne kadar anlarsanız gerçekleşmesi o kadar muhtemeldir. Bu konuda en yaygın sorunlar genelde aşağıdakilerdir

  1. Orgazm olmamak: Bunun fiziksel veya psikolojik sebepleri olabilir – veya sadece ön sevişme eksikliği ile ilgili de olabilir. Bazı kadınlar uygun şekilde kayganlaşmayı zor bulabilirler. Diğerlerinde istek eksiktir. Bu, vücudunuzun bir partnerle gerçekten seks yapmaya hazır olmadığınızı söyleme şekli olabilir. Travmatik seksüel durumlar veya çeşitli fiziksel şartlara bir tepki de olabilir. Eğer sadece ara sıra oluyorsa, üzülmeyin – oldukça normaldir. Ancak düzenli olarak oluyorsa kontrol edilmek için doktorunuza gidin.

  2. Vajinismus: Bu vajinanın içine girmenin acı verici veya olanaksız olacağı derecede kasılmasına neden olan bir durumdur. Yine fiziksel veya psikolojik sebepleri olabilir. Ancak tedavi etmenin sayısız yolu vardır, bu nedenle doktorunuza gidin. Utanılacak bir şey yok ve konuyu ne kadar çabuk ele alırsanız çözülmesi o kadar çabuk olur.

  3. Aşırı ıslaklık/orgazm: Bazı kadınlar, çok kolay boşaldıklarını ve/veya ön sevişme veya seks sırasında çok ıslandıklarını düşünürler ve bu sürtünme ve cinsel zevk eksikliğine yol açar. Kurulanmak için tuvalete koşturmak yardımcı olabilir ama seks yapmayı planlıyorsanız doğal kayganlaştırıcınızın birazını yerinde bırakın. Sonuçta yolu kolaylaştırmaya yarayacaktır. Kegel egzersizi yapmak kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır ve böylece seks sırasında sıkarak her ikinizin de daha fazla hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.

  4. Klitoral duyarlılık: Bazı kadınlar klitorislerinin dokunulmayacak kadar duyarlı olduğunu düşünürler (ve çoğu kadın orgazmdan sonra bir miktar klitoral duyarlılığa sahip olacaktır). Ancak köpek stili gibi arkadan ilişki pozisyonları kullanarak ve Venüs tepesini avuçlamak veya klitorisi değil de labiyayı (dudaklar) yalayarak dolaylı klitoral tahriki seçmek bu acı veren sorundan kaçınmaya yardımcı olabilir. Acının vücudunuzun uyarı sinyali olduğunu unutmayın, bu nedenle devam ederse bir doktora görünün ve kontrol ettirin. Üzülmektense tedbirli olmak daha iyidir.
Acı, vücudunuzun uyarı sinyalidir, bu nedenle devam ederse bir doktora görünün ve kontrol ettirin.
Satın Al