Haydi Seks Hakkında Konuşalım

Eğer cinsellik ile ilgili tavsiye köşe yazılarını veya blogları okuduysanız kesinlikle hepsinde göreceğiniz bir tavsiye vardır- ‘iletişim kurun’. Ancak bu her zaman kolay değildir. Çoğu insanın kendi güvensizlikleri, takıntıları ve tetikleyicileri vardır ve seks özellikle yüklü bir başlıktır. Ne de olsa kimse kendini yatakta kötü olarak düşünmek istemez.

İyi idare edilirse, seks iletişimi sevgilinizle bir bağ oluşturmanın en iyi yollarından biridir. Sadece ikinizin paylaştığı benzersiz bir şeydir. Seksi bir sırdır ve sevgi dolu bir ilişkide olmanın avantajıdır. Utansanız da birini seks yapacak kadar iyi tanıyorsanız onu bu konuda konuşacak kadar da tanıyorsunuzdur: Bedeninizi bir sevgiliyle gerçekten paylaşmak düşüncenizi de paylaşmayı gerektirir.

Genelde gerçekleşen cinsel iletişim negatif bir tecrübeyi paylaşmak üzerinedir. “göğsüme dokunma şeklini beğenmiyorum” veya “Bu gece seks yapmak istemiyorum”. Ancak cinsel iletişimi ilişkinizin doğal bir parçası yaparak bu olumsuzluğu komplimanlarla dengeleyebilirsiniz. Sizi tahrik ettiğinde bunu sevgilinize söyleyin. Kendinizi birlikte yaşadığınız özellikle ateşli bir anın anılarını hatırlarken bulursanız bunun sevgilinize sevgiyle söyleyin. Yatak odasında yeni bir şey denedikten sonra sevgilinize keyifli olup olmadığını sorun ve tecrübe hakkında kendi duygularınızı paylaşın. Düzenli olarak sevgilinizin hünerini överek daha az zevk veren keşiflerini törpülemek veya düzeltmek istediğinizde daha az savunmada hissetmelerine yardımcı olursunuz.

Cinsel iletişimi eğlenceli bir ön sevişme oyununa da dönüştürebilirsiniz. Sırayla ‘bilge’ ve ‘öğrenci’ rolünü oynayın ve nereden ve nasıl dokunulmaktan hoşlandığınız konusunda sevgilinize uygulamalı bir gösteri sunun. Siz yol gösterirken sevgilinizin pratik yapmasını sağlayın ve size sizin en hoşlandığınız şekilde zevk verdiğinde rolleri değiştirerek ve onun ipuçlarına dikkat ederek sevgilinizi ödüllendirin. Seksi bir dersi hayatınızın haftalık bir bölümü yapmamanız için hiçbir sebep yok – veya aslında uygun şekilde ilham aldıysanız, her gecelik.

Tüm iletişimlerin konuşma içermesi gerektiğini düşünmeyin. Tam olarak ne yapak istediğinizin detaylarını vererek sevgilinize erotik bir hikaye yazabilirsiniz (ilk defa fantezi paylaşıyorsanız çok çılgın olmayın – ilk önce sevgilinizin tepkisini ölçün). Partnerinize seksi bir metin göndererek tepkisini almak için arsız bir soru sorabilirsiniz. Partnerinizin cebine eski moda bir aşk mektubu koyabilir veya birlikte sanal seks deneyebilirsiniz. Aynı evin iki odasında olsanız bile, oluşan mesafe açılmayı kolaylaştırabilir: Ve öyle ki eğer yeterince etkili iletişim kurarsanız fantezilerinizi gerçeğe çevirebilirsiniz.

Unutmayın cinsel iletişim iki yönlüdür. Öğrettiğiniz kadar partnerinizi de dinlemelisiniz ve tercihlerinizi partnerinizin paylaşmasını beklediğiniz kadar açıkça paylaşmalısınız. İhtiyaçlarınız ve arzularınız konusunda dürüst olun, böylece gerçekten istediğiniz seks ve ilişkiye sahip olmanız daha muhtemel olur.

Cinsel iletişimi eğlenceli bir ön sevişme oyununa da dönüştürebilirsiniz.