İleri Yaşta Seks Rüya Değil

Zaman insanın baş edemeyeceği bir gerçek. Yıllar geçecek ve bir aksilik olmazsa hepimiz yaşlanacağız. Birçok şeyi genç yaşlara sığdırmaya çalışırız ve ileri yaşlarda birçok şeyden vazgeçeriz. Günümüzde yaşam süresi oldukça uzadı ve yaşam kalitesi epeyce arttı. O yüzden bir şeylerden vazgeçmek akıl karı değil. Hayat devam ediyor, hem de tüm hızıyla. Emeklilikten sonra dünya turuna çıkabilir, hep ertelediğiniz bir hobinizde üst düzey bir sanatçı olabilir veya seks yaşamınızı mükemmel bir şekilde sürdürebilirsiniz. Nasıl mı? Dünyanın bir numaralı prezervatif markası Durex anlatıyor!

İleri yaşta seks yapmanın avantajları

Tek bir cümle: Endişelenecek hiçbir şey kalmaz! (Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar hariç tabii.) Artık gebe kalır mıyım korkunuz olmaz. Dilediğiniz zamanda dilediğinizce partnerinizle özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklarınız da muhtemelen çoktan evlenip ayrı eve taşınmış olduğu için saklanma, basılma veya ilişkinizin başka birisi tarafından kesintiye uğratılma olasılığı da neredeyse tamamen ortadan kalkar. Yaşın getirdiği olgunlaşmayla şefkat, hayal gücü ve libido dengesini daha iyi kurabiliriz. Partnerimizle ilişkimizi pekiştirirken dünyaya daha pozitif bakabiliriz.

İleri yaşta seks fiziksel olarak da yaşlanmanın etkilerini hafifletecek güce sahip. Bazı araştırmalar ileri yaşta seksin zihni keskinleştirdiğini ve cinsel olarak aktif yaşlı bireylerin bilişsel testlerde daha iyi sonuçlar elde ettiğini gösteriyor. Ayrıca seks yağları yakar, beyninizin endorfin salgılamasını sağlar, kaygınızı azaltır, ömrünüzü uzatır. O yüzden yaşlanınca seksten asla elinizi eteğinizi çekmeyin, yaşın size getirdiği avantajlardan sonuna kadar yararlanın.

İleri yaşta seks yapmanın dezavantajları

Kabul etsek de etmesek de, tıp alanında her gün yeni gelişmeler yaşansa da bedenimiz ilk zamanlardaki performansıyla çalışmayacak. Yaşlanmak tüm organlarımızla, tüm hücrelerimizle birlikte olan bir şey. Genetik de etkileyici bir faktör. Kendimize iyi bakarak yaşlanmanın etkilerini biraz hafifletebiliriz.

Yaşlanınca bedenimizde seksi etkileyecek neler olabilir? Kadınlarda, menopozdan veya histerektomiden (rahmin alınmasından) sonraki vajinanın kısalmasına, daralmasına ve daha az kayganlaşmasına yol açabilir. Bu değişiklikler kadınların seksten uzaklaşmasına neden olabilir. Erkeklerde ise, yaşlandıkça iktidarsızlık veya ereksiyonu sürdürememe sorunları artabilir. Ereksiyonları eskisinden daha yumuşak veya kısa olabilir. Daha az meni boşaltabilir veya boşalmadan sonra ereksiyonunu daha çabuk kaybedebilir. Hem kadınlarda hem de erkekler arasında cinsel hayatta sıkıntı yaratabilecek sağlık sorunları arasında artrit, diyabet, kalp hastalığı, kronik ağrı, inme ve idrar tutamama sayılabilir.

İleri yaşta seks için tüyolar

* Fiziksel sağlığınıza dikkat edin. Düzenli olarak egzersiz yapın, sağlıklı beslenin, bol bol sıvı için, sigara içmeyin ve aşırı alkol kullanmayın.

* Partnerinizle iletişim halinde olun. Ona karşı dürüst olun, hissettiklerinizi paylaşın. Yeni fikirleri tartışın, yaratıcı oyunlar uydurun. Utanmayın, rahat olun, ufkunuzu geniş tutun.

* Yeni gelişmeleri takip edin. Yaşlanınca seksi devam ettirmeyi sağlayacak hem kadınlar hem de erkekler için birçok ürün var. Tıbbi ürünler için doktorunuza danışın. Durex Kayganlaştırıcı çeşitleri de kadınlarda yaşın getirdiği kuruluğu önleyerek keyifli ve farklı deneyimler yaşamanızı sağlayacaktır.

Satın Al