İstediğiniz Zaman Orgazm Olabileceğinizi Biliyor musunuz?

Seksin en güzel yanlarından biri de kuvvetli bir orgazmdır. Elbette sadece orgazm olmak için seks yapılmaz ama her sekste orgazm yaşanmayacak diye bir şey de yok. Dünyanın 1 numaralı prezervatif markası Durex size orgazm hakkında ilginç bilgiler ve tüyolar vermeye hazır!

Vajina orgazmı mı klitoris orgazmı mı?

Kadın orgazm çeşitlerini dörde veya daha fazla sayıya ayıran da var ama genel olarak bu ikisi üzerinde duruluyor. Cinsel açıklamalarıyla tanıdığımız psikanalist Freud’un dediğinden yola çıkarsak, klitoris orgazmı daha kolay ve yüzeysel olandır, vajina orgazmı ise daha derin ve zor olan. Fakat son yıllarda bu ayrım çok eleştirildi ve çürütüldü. En ilginç açıklamalardan biri de klitorisin aslında küçük bir parça değil vajinanın arkasından gelip tekrar başa dönen bir organ olması. Birçok kadın vajinal orgazm beklentisiyle seksten tam olarak keyif alamıyor. Klitoriste 8000 sinir ucu var, penistekilerin iki katı ve vücudun tamamında bulunanlardan çok. Tadını çıkarın. Orgazm orgazmdır!

G-Noktası

Tartışmalı bir nokta da G-Noktası. Bunun vajinada erojen bir bölge olduğu ve kuvvetli tahrik, güçlü orgazmlar ve bir de nadir görülen kadın boşalmasına (orgazm değil, erkek boşalmasına benzer bir boşalma ve yine tartışmalı!) önayak olduğu iddia ediliyor. Gerçek olup olmadığı tartışılırken yukarıdaki teoriyi destekleyen bir şekilde klitorisin bir parçası olduğunu söyleyen araştırmacılar da vardır.

Çoklu orgazm

İşte efsane olmayan bir konu. Birçok kadın çoklu orgazm yaşayabiliyor. Ama burada da çoklu orgazmın nasıl yaşanabileceği konusunda birçok fikir öne sürülüyor. Böyle olmasının sebebi muhtemelen her kadının farklı olmasından kaynaklanıyor. Genelde kuvvetli bir uyarılma olması gerekiyor. Çoklu orgazm aynı orgazmın tek bir zirve değil birkaç zirvesi olması olarak da tanımlanabilir. Orgazmdan 10-15 saniye sonra uyarılma da bazen orgazmın yeni dalgalar halinde devam etmesini sağlayabilir.

Tek başınıza

Hoşunuza giden bir pozisyonu benimseyerek veya farklı pozisyonlar deneyerek kendinizi uyarmanız mümkün. Kadın mastürbasyonu, erkek mastürbasyonundan kolay olabilir (mekan ve hijyen avantajı!). İster kıyafetlerinizle ister kıyafetsiz, ister tek elinizle ister iki elinizle, ister yatarak ister ayakta, ister parmakla ister Durex Play Touch seks oyuncağının yardımıyla… Tamamen size kalmış. Klitoris avantajından yararlanın ve erotik şeyler düşünün.

Partnerinizle

Partnerinizle yapabilecekleriniz daha da geniş. Hem bu sefer başka bir insanın teni ve aşkı da devreye giriyor. Birlikte zevk aldığınız pozisyonları keşfetmek orgazmı daha fazla garantileyecektir. Ön sevişmeye gereken önemin verilmesi de orgazmın en büyük habercisidir aslında. Durex 2’si 1 Arada Masaj Jeli ve Kayganlaştırıcı çeşitleriyle tahrik edici bir masajla istediğiniz kuvvette bir orgazma ulaşmanız mümkün. Ayrıca Durex Mutlu Et gibi ekstra tırtıklı ve kabartmalı prezervatiflerle de seks sırasında uyarımı artırabilirsiniz.

Sürekli cinsel uyarılma sendromu

Durex olarak ilginç bir dipnot da düşelim: Orgazm keyifli bir olay ama dünyada bazı insanlar o kadar da keyif almıyor! Sürekli cinsel uyarılma sendromundan muzdarip kadınlar gün içinde çok defa orgazm oluyorlar ve bunu kontrol edemiyorlar. Sizin daha fazla dediğiniz sırada bir kadın “yeter” diyor olabilir. Bu sendromdaki kadar sık olmamak dileğiyle, orgazmlarınızın keyfini sürün!

Satın Al