İyi Bir Prezervatif Harika Bir Seks Demektir

Prezervatif kullanmayı herkes sevmez. Bazı insanlar bıraktığı hissi sevmediği için kullanmıyor. Bazıları ise duydukları bazı söylentiler yüzünden kullanmayı aklından bile geçirmiyor.

Bu yazıda, prezervatifler hakkındaki bazı şehir efsanelerini yıkıyor ve prezervatiflerin sizi korurken, aynı zamanda nasıl harika bir seksi beraberinde getireceğini anlatıyoruz.

Efsane: Prezervatifler güvenli değil.

Gerçek: Prezervatifler genellikle çok güvenli bir doğum kontrol yöntemi olarak kabul edilir. Erkek prezervatifleri %98 oranında bir etkinliğe sahiptir. Kadın prezervatifleri ise %90 oranında etkilidir. Aslında, prezervatifler sadece hamileliğe karşı değil, cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı da korur. Elbette yine de paket üzerindeki tarihe bakmak önemli. Gıdalarda olduğu gibi, prezervatiflerin de son kullanma tarihi var.

Efsane: Prezervatifler seks esnasında zevki azaltıyor.

Gerçek: Prezervatiflerin seks esnasında zevki azalttığı ve seksin tadını kaçırdığına dair bir inanış olsa da gerçek böyle değil. Durex Gerçek Dokunuş prezervatifler gelişmiş teknolojiyle lateks olmayan bir malzemeden yapılır ve gerçek ten hissi sağlar. Zevki, yakınlığı ve bağlılığı maksimum hissettirir.

Efsane: Prezervatifler kolayca hasar görür.

Gerçek: Normal şekilde kullanılan bir prezervatif kolay kolay hasar görmez. Öncelikle paketindeki son kullanma tarihini kontrol edin. Sonrasında, penis sertleştiğinde, prezervatifi dikkatlice paketinden çıkarın. Bu esnada tırnak, takı veya diş gibi keskin bir şeyle temas etmemesine dikkat edin.

Bunu yaptıktan sonra, doğru yönden taktığınıza emin olun.
Takmadan önce prezervatifin ucu, penisin ucunda dışa doğru bakıyor olmalı. İçerisinde hava kalmaması için ucunu iyice sıkın ve sertleşmiş penisin üzerine geçirin. Taktıktan sonra sarkan ve delinen kısımları olmadığından emin olun.

Taktıktan sonra prezervatifin dış yüzeyine Durex su bazlı kayganlaştırıcı da sürebilirsiniz. Özellikle de halihazırda kayganlaştırıcı içeren bir prezervatif kullanmıyorsanız. Kullanıyorsanız bile, kayganlaştırıcı sürmek delinmelerin önüne geçer ve duyarlığınızı artırır. Seks esnasında eğer prezervatif çıkacak gibi olursa, yerine getirmeniz yeterli. Eğer tamamen çıkarsa, yeni bir prezervatif açın (bunu yapmazsanız yırtılmalar olabilir). Bu adımları uygulamanız halinde, prezervatifinizin hasar görme ihtimali çok düşük olacaktır. Kayganlaştırıcı da ekleyerek her iki taraf için zevki doruklara çıkarabilirsiniz. Eğer kötü senaryo gerçek olur ve seks esnasında prezervatifiniz hasar görürse, mümkün olduğunca en kısa sürede doktora gidin ve acil doğum kontrolü hakkında bilgi edinin.

Efsane: Prezervatif takmak hiç seksi değil.

Gerçek: Artık prezervatif takmayı biliyorsunuz ve hasar görmeyeceği konusunda içiniz rahat. Ancak yine de mekanik ve seksilikten uzak bir takma süreci hevesinizi kaçırabilir. Ancak bunu da seksi bir görüntüye kavuşturmak ve ön sevişmenin bir parçası haline getirmek mümkün.

Prezervatifi takarken tahrik edici konuşmalar yapmak da keyfin bir parçası olabilir. Elbette istemediğiniz bir şeyi yapma konusunda kendinizi baskıda hissetmeyin. Olayları akışına bırakın, böylece cinsel keyfi doruklarda yaşamak için ikiniz de en iyi yolu bulacaksınız.

Efsane: Sadece oral seks yapıyoruz, prezervatife gerek yok.

Gerçek: Oral seks yapıyorsanız bile prezervatif kullanmalısınız. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan birçoğu (bel soğukluğu, klamidya, uçuk) oral seks yoluyla da bulaşabilir. Biraz aromalı kayganlaştırıcı kullanarak işleri daha tatlı bir hale getirebilirsiniz. Tüm kayganlaştırıcılar yenilebilir özelliktedir ve çilek, vişne gibi aromaları bulunur.

Artık gerçekleri biliyorsunuz. Prezervatif hakkında yanlış bilinenlerin güvenli seks yapmanıza engel olmasına izin vermeyin. Hamilelikten ve cinsel yolla bulaşan birçok enfeksiyondan kaçınmak istiyorsanız, prezervatif her iki duruma karşı aynı anda koruyan tek yöntemdir.