Kadınlar İçin Daha İyi Seks: Erojen Bölgeleri Öğrenmek

Gezegen üzerinde herhangi bir türün seks sırasında insanlar kadar zevk alıp almadığı sık sık tartışma konusu olmuştur. Biz daha sosyal hale geldikçe ve toplumlarımız daha karmaşıklaştıkça, bütün dikkat dağıtıcı şeylere rağmen üreme için bir teşvik kalması için bu tepkiyi geliştirmiş olmamız muhtemel. Sonuç olarak, cinsel tepki cinsel temas dışında bir grup şeyle de tetiklenebilir, örneğin erotik teklifler, görsel uyaranlar ve dokunma. O yüzden daha iyi seks için evrime teşekkür edebiliriz!

Partnerinizin cinsel deneyimini tam anlamıyla keşfedebilmesi için bu ekstra cinsel hislerden yararlanmak, yani erojen bölgeleri öğrenmek önemlidir.

Umarız bariz olanları kendi kendinize ortaya çıkartmışsınızdır ama ummadığınız bazı bölgeler de var. Sizin için bu listeyi derledik (ama elbette hepsini yazdık diyemeyiz). Bu bölgelerin neden bu kadar önemli olduklarının yanı sıra onu çılgına çevirmek için bunları nasıl yönlendirebileceğinize dair bazı ipuçları sunacağız. Partnerinizi ne kadar iyi bildiğinizi düşünürseniz düşünün birbirinizin vücudunu keşfetmeyi asla bırakmamanız gerekiyor ama haritanızın olması işinizi kolaylaştıracak.

Vulva

Bunu açıklamamıza gerek var mı? Dişilerde cinsel hazzın merkezi muazzam miktarda sinir ucu içerir ve doğru şekilde uyarıldığında partnerinizi kendinden geçirebilirsiniz.

Anüs

Anüste de çok miktarda sinir ucu vardır, bu onu ve etrafındaki alanı epey hassas hale getirir. Anal seksi merak ediyorsa veya keşfetmek istiyorsa iyice kayganlaştırılmış bir parmakla başlayıp ileriye gidebilirsiniz. Bunu istemiyorsa bölgeye elinizi koyarak da bu sinir uçlarını uyarabilirsiniz ve bunun tabusu ikinize de heyecan katabilir.

Meme uçları

Yine bariz bir örnek ama size buranın da aşırı hassas olduğunu hatırlatalım. Daha fazla ilgi göstermeniz manasında söylemiyoruz ama onlara yeterince ilgiyi gösterdiğinizden emin olun. Baskı ufak dozlarda iyi olabilir ama onlara radyo düğmesini çevirir gibi muamele ederseniz seksin şaşaası geçtikten uzun süre sonra acıyabilirler.

Dudaklar

Partnerinizin yüzündeki dudaklardan bahsediyoruz, o yüzden gözler yukarı. Dudaklar dokunma ve ısı hislerine oldukça duyarlıdır, o yüzden öpücüklere zaman ayırın. Oyalanın, ikiniz de dayanamayacak hale gelene kadar temasa devam edin. Bütün o sinir uçlarını uyarmak için havaya girmişken yalayın, emin, dişleyin.

Ve biraz da tahmin etmediğiniz yerler…

Bacaklar

Uyluklar seksi bir sinir yuvasıdır, alt bacaklardan ve ayaklardan geçen bütün sinirleri içerir. İç uyluklar epey hassastır ve hafif bir dokunuşla uyarılabilir, vulvaya bu kadar yakın olması da heyecan yaratabilir. Hafif dokunuş bitince parmaklarınızla kasın derinliklerine ilerleyerek sinirleri ateşleyebilirsiniz.

Kulakların arkası

Kulaklar çok hassastır ve kulağa ya da yakınına hafifçe nefes vermenin psikolojik etkileri onun aklını başından almaya yeterli olacaktır. Kulakların tam arkasındaki bölge de özellikle hassastır, o yüzden başını tutup başparmağınızı kulağının arkasına koyarak bölgeyi ovuşturun. Bu sizi koruyucu konumuna da yerleştirir.

Perineum

Bir yere giderken genelde istikamete odaklanırız ve yolculuğa dikkat etmeyi unuturuz. Vajina ve anüsün arasında perineum bulur. Burası, aynı klitoris gibi erektil bir doku kütlesi olan perineal süngeri kaplayan çok duyarlı bir bölgedir. Burası PS Noktası olarak da bilinir ve aklınızı başınızdan alacak kadar iyi bir seks için hafif hafif bastırılarak dışarıdan uyarılabilir.

Kuyruksokumu

Burası sinir sisteminin merkezi omuriliğin olduğu yerdir, buradan sinirler bacaklara ve cinsel organlara ayrılır. Cildin kendisi de çok hassastır (dikkatli olmazsanız gıdıklanır) ve çok tahrik edici olabilir. Eğer buraya sıkı bir baskı uygularsanız partnerinizin vücuduna zevk sarsıntıları gönderebilirsiniz.

Satın Al