Kalçalarım büyük görünüyor mu?

Ne kadar kendinden emin görünürse görünsün her kadın bir şeyler hakkında kendini güvensiz hisseder. En yaygın endişelerden bazıları aşağıda verilmiştir.

  1. Göğüs büyüklüğü: Çok küçük? Çok büyük? Yeterince simetrik değil? TV, filmler ve dergiler büyük ve ‘kusursuz’ göğüslü kadınları yayınlama eğilimindedir fakat çoğu kadının öyle göğüsleri yoktur. Vücudunuza güvenmeniz plastik-fantastik ideali hedeflemekten çok daha seksidir. Bir erkeğin sizi merhametsizce yargılamasındansa ‘yaşasın göğüsler’ demesinin daha mümkün olduğu konusunda içiniz rahat olsun. Eğer siz vücudunuzu seviyorsanız diğer insanlar da sevecektir. Sadece göğüslerinizin gerekli desteği almasını sağlamak için doğru oturan bir sutyeniniz olduğundan emin olun.

  2. Vücut konuları: Medya, bir kadın güzelliği klişesini satmaya çalışmakta: ince, şişkinlikleri olmayan, selülitsiz ve genellikle sağlıksız şekilde küçük bir beden ölçüsü. Fakat kendisiyle barışık olan gerçek bir kadın, ‘kusursuz’ ancak mükemmelliğe takıntılı birinden çok daha çekici olacaktır. Kendinizi olduğunuz şekilde kabul edin. Sağlıklı olmak harikadır fakat çekici olmak için model gibi görünmeniz gerekmiyor.

  3. Performans: Birçok kadın yatakta yeterince becerikli olmamak konusunda endişelenir. Mastürbasyon ve oral becerilerinizi bilemek iyi olsa da (güvenli tutmayı unutmadan) seks iki yönlü bir süreçtir. Partnerinizle iletişim kurun ve neden hoşlandığınızı paylaşın: Özellikle gerginseniz boşalmak zor olabilir, bu nedenle biraz çaba gerektiriyorsa suçlu hissetmeyin. Eğer erkeğiniz sertleşmekte zorlanıyorsa veya çok çabuk boşalıyorsa kendinizi suçlamayın. Erkekler de kendine güvenmeyebilir ve bu, seksi etkileyebilir. Bunu büyütmeyin, problemin geçmesi çok daha muhtemeldir. Ancak bu sürüp giden bir sorunsa, hiç bir şeyin yanlış olmadığından emin olmak için erkeğinizi bir doktora gitmesi için cesaretlendirin.
Sağlıklı olmak harikadır fakat çekici olmak için ünlüler, modeller gibi görünmeniz gerekmiyor.
Satın Al