Masaj Jelleri ve Kayganlaştırıcılar

Masaj jelleri ve kayganlaştırıcılar seksi birkaç şekilde geliştirebilir. Sürtünmeyi azaltır, her şeyi kaygan ve daha eğlenceli hale getirir. Bazı masaj jellerinin sağladığı ilave tahrikle birleşince (sıcak, serin, tahrik edici) kayganlaştırıcılar, oyun zamanında heyecanı katlayabilir. Aşağıdaki kayganlaştırıcı ve masaj jeli rehberimize göz atın.Genel Bakış

Kayganlaştırıcı cinsel temasın önemli bir parçasıdır. Zevki pekiştirmesinin yanı sıra hassas uzuvları da korur. Vajina uyarıldığında kendi kayganlaştırıcısını üretir ama bazen ilave kayganlaştırıcı gerekir. Masaj jelleri anal seks için de kullanılabilir ama seks giriş çıkıştan çok daha fazlasıdır ve masaj jelleri kolaylık sağlamaktan çok daha fazlasını yapar. Yepyeni bir his katabilir ve bu his seks hakkında düşünce şeklinizi tamamen değiştirebilir.

Birbirinize yönelik yeni yaklaşımlar keşfetmek, mesela partnerinize kayganlaştırıcı sürdüğünüz parmaklarla dokunmak, yeni ve yoğun tahrik hissi yaratabilir, seks hakkındaki düşünce şeklinizi değiştirip onu yepyeni bir düzeye taşıyabilir.

Kapsamlı Alan

Masaj jeli almaya niyetlendiğinizde ne kadar çeşit olduğuna şaşırabilirsiniz. O kadar çok çeşit var ki kafanız karışabilir.

Kayganlaştırıcılar üç çeşit olur: su bazı, yağ bazlı ve silikon. Su bazlı kayganlaştırıcılar en yaygın olanlarıdır ve hem bunlar hem de silikon kayganlaştırıcı prezervatiflerle güvenli biçimde kullanılabilir. Yağ bazlı kayganlaştırıcılar daha kaygandır ama prezervatiflerle kullanılamazlar. Isınan, soğuyan veya farklı aromalar taşıyan jeller seçerek deneyiminizi daha da kişiselleştirebilirsiniz. Bunlar yatak odanıza ekstra renk katar, o yüzden sizde neyin işe yaradığını bulmak için denemeler yaparak eğlenebilirsiniz.

Yatak Odanızı Renklendirin

Kayganlaştırıcı ve masaj jeli gibi yeni şeyler denemek gözünüzü korkutabilir ama yavaşlayıp ondan keyif alırsanız, bizce masaj jelleri ve kayganlaştırıcılar birbirinize zevk vermenin yeni ve heyecan verici yollarını, hem de hiç ummadığınız yollarını bulmanızı sağlayabilir. Bu ilave uyarılmaların ruh halinizi pekiştirecek ve yakınlığınızı artıracak bir şey olduğunu keşfedeceksiniz.

Masaj jellerinin size yardımcı olabilecek bazı muhteşem özelliklerini listeledik:

  1. Daha rahattır: Daha uzun seanslar sırasında, siz ve partneriniz biraz rahatsız hissedebilir. Kayganlaştırma nemi geri getirmeyi sağlar, o yüzden hafif hassasiyet hissetmeye başladığınızda sürün ve kaldığınız yerden devam edin.

  2. Daha yoğundur: Masaj jelleri, yoğun şekilde sıcak ya da soğuk hisler sağlayabildiği için bunları seks yaşamınıza katmanın birçok yolu vardır. Daha önce hissetmediğiniz şeyler hissedecek ve birlikte bambaşka bir zevk düzeyi keşfedeceksiniz.

  3. Sürtünmeyi azaltır: Sürtünmenin azalmasıyla seks hissi tamamen değişebilir. Birlikte, yavaş ve yoğun baskıdan daha hızlı ve şehvetli sekse kadar farklı hızları deneyebilirsiniz.

  4. Yeni tatlar katar: Birine zevk vermek için ağzı kullanmak herkesin damak tadına uymaz ama aromalı jeller yardımcı olabilir.

  5. Sizi rahatlatır: Jeller uzun, zevk verici masajlar için harikadır. Birbirinize şehvetli masaj yapmaya zaman ayırmak tekrar bağ kurmanıza, rahatlamanıza veya başka bir şeyin havasına girmenize yardımcı olur.