Onsuz yapamadığımız kazan-kazan doğum kontrol yöntemi

Eğer kazan-kazan sonucunu sağlayan bir doğum kontrol yöntemi varsa, bu kesinlikle prezervatiftir! Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Aşağıdaki bilgileri okuduktan sonra buna siz de kesinlikle ikna olacaksınız.

Prezervatiflerin ilk işlevi doğal olarak doğum kontrolüdür. 17. yüzyılın sonlarında İngiliz doktor Joseph Condom ilk "modern prezervatifi" yapmak için kuzu körbağırsağı kullanmıştı. Bunun sonrasında bu güvenli, etkili, taşınabilir ve kullanımı kolay doğum kontrol aracı giderek tüm dünyada kullanılmaya başlandı. Prezervatiflerin bu kadar popüler olmasının nedeni doğru kullanıldığında doğum kontrolünde başarı oranının %98'i bulmasıdır. Tabii ki, prezervatifin nasıl doğru kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir:

 1. Öncelikle uygun boyutta bir prezervatif seçin. Eğer çok büyükse hiçbir işe yaramaz; eğer çok küçükse peniste iskemiye (penise kan dolmaması) ve ereksiyon bozukluğuna neden olur. Genelde Asyalıların büyük bir çoğunluğu orta boy prezervatif kullanır.

 2. Prezervatif aldığınız zaman iç ambalajı kare veya yuvarlak olan prezervatifleri seçmelisiniz, iç ambalajı dikdörtgen veya uzun olanlar kolay bozulur.

 3. Ambalajı açarken dikkat etmeli, makas kullanmamalı ve sert bir şekilde yırtmamalısınız.

 4. Prezervatif ereksiyon olduktan sonra ve cinsel birleşme öncesinde takılmalıdır. Prezervatifi takarken ucundaki hazne içinde bulunan havayı çıkartmak için prezervatifin ucunu parmaklarınızla sıkın, penisin başına takın ve penisin tümünü kaplayacak şekilde tamamen açın. Prezervatifi açarken parmak uçlarınızla açmayın, yoksa tırnaklarınız prezervatifin ince yüzeyini kesebilir.

 5. Prezervatifin ucunda biraz boşluk bırakın ve tüm penisi kapladığından emin olun.

 6. Boşaldıktan hemen sonra ve penis sertliğini kaybetmeden önce penisi derhal vajinadan çıkartmalısınız. Penisi vajinadan çıkartırken dibinden tutun ve bunun ardından prezervatifi çıkartın. Meninin dışarı akmamasına dikkat edin.

 7. Son hatırlatmamız gereken şey prezervatifi cüzdanınıza, arka cebinize veya diğer yüksek sıcaklıktaki yerlere koymayın, yoksa prezervatifin hizmet ömrü önemli ölçüde kısalacaktır.

 

Doğum kontrolünün yanı sıra, prezervatiflerin birçok "katma değerli hizmeti" de vardır:

 1. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların büyük bir kısmını önler. 400 yıl kadar önce, İtalyan anatomici Gabriele Falloppio cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için ipekten yapılan prezervatiflerin kullanılmasını savunuyordu. Dijital istatistiklere göre, doğru şekilde kullanıldığında prezervatifler AIDS de dâhil cinsel yolla bulaşan birçok hastalığı önleyebilmektedir.

 2. Cinsel birleşme süresini uzatır. Erken boşalma sorunu bulunan erkekler için prezervatiflerin diğer bir etkisi de penis başındaki heyecan düzeyini düşürerek cinsel birleşme süresinin uzamasını sağlamasıdır.

 3. Meni alerjisini önler. Bazı kadınlarda seksten sonra vulvada kaşıntı ve ödem, göğüste rahatsızlık, hızlı solunum ve hatta ürtikere benzer kızarıklıklar görülür ve bunlar meni alerjisinin belirtileridir. Bu durumda prezervatif çok işe yarar. Prezervatifler meniyle teması ve dolayısıyla alerjiyi önler.

Kuşkusuz, bu kazan-kazan doğum kontrol yönteminin keyfini çıkarmak için, her şeyden önce tüm dünyada tanınmış bir seks ürünleri markası olan Durex'i seçmelisiniz. Durex prezervatifleri yüksek kaliteli doğal lateksten yapılmıştır. Delik ve defolu olanları tespit etmek için tüm prezervatifler elektronik testlerden geçirilir. Bunun yanı sıra, normal bir prezervatif "patlama" testinde 18 litre hava taşıyabilmektedir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir Durex prezervatif daha fazla havayı yırtılmadan taşıyabilmektedir. Dahası, Durex prezervatif örnekleri sızıntı olmadığından emin olmak için içine su doldurmak suretiyle sızıntı testinden de geçirilmektedir. Aslına bakılırsa, eğer yukarıda bahsedilen testlerden herhangi biri başarısız olursa, ilgili prezervatiflerin tüm üretim serisinin dağıtımı kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayganlaştırıcı prezervatiflere ambalaj anında enjekte edilir. Bunun sonrasında her bir üretim serisi sevkiyat öncesinde eksiksiz bir şekilde test edilir. Yalnızca teslimat testini geçen prezervatifler kutu içinde paketlenir.

Yüksek kaliteli doğum kontrol ürünleri yalnızca seksten zevk almanıza olanak vermekle kalmaz, aynı zamanda siz ve partnerinizin güvenliği ve sağlığını da temin eder. İşte bunlar güvenilir ürünlerdir.