Penis ereksiyonunun kısa olmasında herhangi bir tehlike var mı?

 

Penis ereksiyonunun kısa olmasında herhangi bir tehlike var mı?

Penis ereksiyonunun kısa sürmesi ve sertleşme bozukluğu erkeklere özgü sağlık sorunlarıdır. Erken boşalma, omurgadaki boşalma sinirinin uzun süreli müsamahadan, mastürbasyondan, gerilimden ve heyecandan dolayı daha fazla tetiklenmesinden kaynaklanabilir. Bu nedenle, erken boşalma tehlikesi var mıdır?

I. Ereksiyon süresinin sağlıkla ilgisi vardır


Psikolojik gerilime yol açmasının yanı sıra, sertleşme bozukluğu (ED) aynı zamanda fiziksel performansın azalmasının doğrudan bir sonucudur.

II. Sertleşme bozukluğu erkek verimliliğini etkiler


Ancak bu kısırlıkla aynı şey değildir. Yeni bir yaşamın başlangıcı sperm yumurta kombinasyonudur. Sertleşme bozukluğu yaşayan hastaların penisi ereksiyona ulaşamaz ve bu nedenle sperm kadının serviksine ulaştırılamaz, bu da kadının hamile kalmasını zorlaştırır.


III. Sertleşme bozukluğu cinsel ilişkileri tehlikeye atar


Sertleşme bozukluğu, hastayı bir kâbus gibi peşini bırakmayan çok büyük psikolojik gerilim altına sokabileceği için bir erkeğin kendine güvenini baltalayabilir. Hasta, hastalığın gölgesinde yaşamak zorunda kalır ve iş ve yaşamı etkilenebilir, hatta işkenceye dönüşebilir. Uzun süre yas tutma veya depresyon, hastaların yaşama arzularını kaybetmelerine ve negatif bir ruh halinden çıkamamalarına ve hatta akıl hastalıklarına neden olabilir.

Zevkli bir cinsel maceraya atılmak üzereyken penisinizin aniden yumuşadığını farz edin. Beyler bu yüzden, bu sorundan mustaripseniz lütfen kendi iyiliğiniz için bir doktora gidin. Ayrıca sevişme süresini uzatmak için Durex seks oyuncaklarını kullanabilirsiniz. Yumurta şekilli çok işlevli vibratör tutkulu ilişkiye daha fazla samimiyet getirir. Birbirinizle keyifli vakit geçirmek ve seks sırasında çiftler için idealdir ve zevkle dolu bir dünyanın kapılarını size açacaktır.