Performans İçin En İyi Seks Pozisyonları

Günlük hayatta işinizi çabuk bitirmenin yararları var ama sekste durum her zaman böyle olmuyor. Nasıl daha uzun süreli bir ereksiyon (ve dolayısıyla daha uzun sürecek seks) sağlayabileceğinizi merak ediyorsanız) yalnız değilsiniz. 11.000’den fazla erkekle yapılan bir araştırma, bu kişilerin %21’inin seksin ilk bir dakikası içinde boşaldığını açığa çıkardı ve %70’i seksin onların istediğinden daha erken bittiğini bildirdi.

Ama umutsuzluğa kapılmayın, ayaküstü bir sekste hazzı en üst noktaya taşımaya yardımcı seks pozisyonları var.

Sadece rahatlayın

Daha fazla rahatlamanızı sağlayan seks pozisyonları, örneğin kovboy kız pozisyonu, size uyarılma seviyelerinizi daha fazla kontrol edebilme olanağı tanır. Çok fazla baskı altında olmayacaksınız ve orgazmı uzak tutmaya odaklanabileceksiniz. Fazla heyecanlandığınızı hissederseniz pelvik kasları sıkılaştırmayı deneyin, böylece işleri kolayca tekrar kontrol altına alabilirsiniz.

Eğer boşalmaya yaklaşırsanız duraklamaktan çekinmeyin; öpüşmeye zaman ayırın veya tekrar içeri girmeye hazır olmadan önce partnerinize odaklanın. Hem seksten önce hem de seks sırasında birkaç dakika yavaş yavaş ve derin derin nefes alıp vermek de daha uzun süre devam etmenizi sağlar çünkü bu, sizi rahatlamaya zorlar ve uyarılmanızı birkaç dakika daha kontrol altında tutar.

Kadın üstte

Kadının üstte olduğu seks pozisyonları erkeğin dayanıklılığı için harikalar yaratabilir. Sizi sadece daha az uyarmakla kalmaz, kilonuzu desteklemek zorunda da bırakmaz, o yüzden sadece sırt üstü uzanabilir, rahatlayabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Partnerinize yavaş hareket etmesini söylerseniz yoğunluğu kontrol edebilirsiniz ve işleri yavaş ve istikrarlı sürdürmek gerektiğinde daha fazla irade sahibi olursunuz.

Oturun

İçeri hızla girmenin zor olduğu pozisyonları deneyin. Örneğin, partneriniz kucağınızda ve siz bağdaş kurmuşken ikiniz de derin penetrasyonun yoğunluğundan keyif almaya devam edeceksiniz ama işleri yavaşlatmak ve biraz öpüşmeye vakit ayırmak daha kolay olacak. Giriş yaparken biraz daha fazla heyecanlanmaya meyletseniz bile pozisyonunuz gidişatı yavaşlatmanız gerektiğini gösterecek.

Sığ sular

Derin girişi destekleyen seks pozisyonlarından kaçınmak en iyisidir çünkü bunlar sizi genelde istediğinizden daha kısa sürede kontrolden çıkarır. O yüzden, mesela köpek pozisyonuna hayır. Ne var ki tembel köpek pozisyonu (köpek pozisyonunun kadının uzanarak yattığı versiyonu) mucizeler yaratabilir. Bu daha yavaş ve rahat bir pozisyondur, arkadan girişin heyecanını tutarken yoğunluğu azaltır çünkü kolayca derine gidemezsiniz. Küçük, sığ hareketlere odaklanın ve başta sadece birkaç santim girmeye çalışın.

Satın Al