Prezervatif ile ilgili efsaneler

Bazı erkekler kendilerine çok sıkı, çok kısa, çok gevşek veya çok uzun prezervatif takmaktadırlar. Eğer prezervatif çok büyükse, cinsel ilişki esnasında meni kolayca dışarı sızacak ve bu da gebelik ve bulaşıcı hastalık riskini artıracaktır. Dolayısıyla ebadınıza göre prezervatif bulmak çok önemli bir husustur.

Ayrıca, daha büyük prezervatif cinsel ilişki sırasında alınan hazzı düşürür ve erkekleri hayal kırıklığına uğratabilir. "Üzgünüm, bu prezervatif çok büyük. Daha küçük olanla değiştireyim." Bunu kız arkadaşınıza söyler miydiniz?

Ancak çok sık daha küçük prezervatif takmak, jenital iskemi (kansızlık), dolaşım sistemi problemleri, jenital doku, sinir hipoksisi, iktidarsızlık ve hatta eğer kavernöz cismi zarar gördüyse Peyroni hastalığına da yol açabilir. Böyle küçük bir prezervatifi takmayı düşünmek bile çok kötü.

Her şey alerjik reaksiyona neden olabilir ve prezervatife alerjisi olan çok sayıda insan var. Bazıları cinsel ilişkiden sonra özel bölgesinin kaşındığını hissedebilir. Penis kızarıklığı, kaşıntı ve karıncalanma şikayetleri ciddiye alınmalı, aksi takdirde ülser, erozyon ve sperm sızıntısına neden olurlar. Kadınlarda görülen alerjik reaksiyonlar, vulvar ve vajinada kaşıntı ve yanma, vajinal mukozal tıkanma, ödem ve vajinal akıntının artmasını içermektedir.

Alerjik reaksiyonlar baş gösterdiğinde, ılık su ile özel bölgenizi durulayın ve bir havluyla kurutun. Daha fazla ilerlemesini önlemek için, özel bölgenizi çok sıcak su veya sabunla yıkamayın. Alerjik bölgeye anti-alerjik merhemi ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Bu da belirtileri hafifletecek ve enfeksiyonu önleyecektir.

Nitekim, latekse alerjisi olan çiftler poliüretan prezervatifleri tercih edebilirler. Poliüretan bir tür plastiktir. Ayrıca poliüretan prezervatifler, spermleri ve virüslerin birçoğunu engelleyebilir. Üstelik çok ince olduklarından, kullanırken rahat ve doğallık hissi verir.

Prezervatifler güvenli seks ve gebelikten korunmak için kullanılır. Taktığınız prezervatif "güvensiz" hale gelirse, vücudunuza zarar verir veya hamilelik ve enfeksiyon kapma gibi öngörülemeyen sonuçlara yol açar. Seks harika bir şey, ancak her zaman prezervatifinizin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir.

Bu noktada, uluslararası standartlara uygun bir marka olan Durex'i size tavsiye etmek istiyoruz. Durex prezervatiflerinin hepsi yüksek kalitede doğal lateksten yapılır ve Durex'in her tedarikçisi, hammadde kalitesinin kaliteli ürün için ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Her lateks partisi, satın alınmadan önce kauçuk ekim alanında test edilerek incelenir. Lateks fabrikaya ulaştıktan sonra tekrar test edilir. Sadece global kalite standardını yakalayan lateksler, prezervatif üretim bandına kabul edilir.