Prezervatif Rehberi

Prezervatifler istenmeyen gebeliklerden ve cinsel yolla bulaşan birçok hastalıktan son derece başarılı bir şekilde koruyabilir, böylece keyifli seksin tadını çıkarmaya odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda, prezervatifler seks yaşamınızı pekiştirebilir: Orgazmı geciktirerek ya da hızlandırarak ve farklı şekiller, boyutlar, kabartmalar, tırtıklar ve kayganlaştırıcılarla birlikte ekstra uyarılma sağlar.

Peki, nedir prezervatif?

Prezervatifler meninin daha öteye gitmesini önlemek ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların potansiyel enfeksiyonunu engellemek için takılır. (Malzemeye bağlı olarak) İnce, kalın veya tırtıklı biçimlerde olurlar ve penise tam oturması için çeşitli boyutlarda ve şekillerde tasarlanırlar. Prezervatifler genelde lateksten yapılır ama poliizoprenden de (lateks olmayan bir materyal) yapılabilir ve genelde lateks alerjisi olan kişiler tarafından tercih edilir.

Prezervatif ile Gebelikten Korunma

Prezervatifler istenmeyen gebeliği, meninin vajinaya girmesini engelleyerek önlemek için tasarlanmıştır. Prezervatifler son derece etkilidir, hatasız kullanımla gebelikleri büyük ölçüde önler, o yüzden prezervatif kullandıktan sonra fazla endişe etmenize gerek yok.

Prezervatif ile Enfeksiyondan Korunma

Prezervatif kullanmak birinden enfeksiyon kapma veya birine enfeksiyon bulaştırma riskinizi büyük ölçüde azaltır. Cinsel yolla bulaşan birçok hastalık belirti göstermediği için test yaptırana kadar birlikte olduğunuz kişide veya kendinizde enfeksiyon olup olmadığını anlamak genelde imkansızdır. O yüzden ne kadar çok prezervatif kullanırsanız o kadar güvendesiniz.

Prezervatif Güvenliği

Çok ince olmalarına rağmen (Durex’in en kalın prezervatifi milimetrenin onda birinden daha incedir) prezervatifler çok çok güçlüdür. Bütün Durex prezervatifleri elektronik olarak test edilir ve düzenli, titiz parti deneylerine tabi tutulur. Prezervatifleri parti parti alırız. Partilerin yüksek standartlarımızı karşılayıp karşılamadığını görmek için onları havayla şişirir ve suyla doldururuz. Evde deneyebilirsiniz. Biz bir adım öteye gideriz, böylece siz de harika sekse odaklanabilirsiniz.

Prezervatif Kullanmalı mıyım?

Evet. Cinsel ilişkiye girecekseniz veya genital organlar yakınlaşacaksa prezervatif takmakta fayda var. Prezervatifler enfeksiyonları ve gebelikleri önlemeye yardım etmek için tasarlanmalarının yanı sıra harika bir seks hayatına da katkıda bulunur. Ne tür prezervatif kullanmak istediğinizden bahsetmek partnerinizle sizin sevdiğiniz konuları açabilir.

Tırtıklı veya ısıtan bir prezervatif ekstra, hayrete düşüren bir tahrik yaratabilir. İnce bir prezervatif de sizi daha fazla yaklaştırabilir. Geciktirici bir prezervatif, cinsel ilişkinizi uzatmanızı sağlayabilir. Başlamak isterseniz Durex koleksiyonuna bakın ve hangisini denemek istediğinize dair fikir edinin.

Satın Al