Prezervatifler Hakkında Püf Noktaları

Prezervatif veya yaygın diğer adıyla kondom, genel olarak lateksten yapılan bir doğum kontrol yöntemidir. Prezervatif deyince genelde erkeklerin kullandığı prezervatifler anlaşılır ama kadın prezervatifi de bulunmaktadır. Erkek prezervatifleri daha yaygın ve ucuzdur. Prezervatifler belsoğukluğu, frengi veya AIDS gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların yayılma olasılığını da azaltır, tamamen engellemez. (Kadın prezervatifleri daha büyük bir alanı kapattığı için bu olasılık daha yüksektir.)

Prezervatif nasıl takılır?

Prezervatifler penis gövdesine takılır ve meninin partnerinize geçmesini engeller. Durex prezervatifleri takmak oldukça kolaydır. Bir paket prezervatifi alıp, tırtıklı kenarlardan paketi açın. Daha sonra çıkıntılı uç yukarı gelecek ve içeride hava kabarcığı kalmayacak şekilde penise geçirin. Bunu siz de partneriniz de yapabilirsiniz. Anın büyüsünü bozmamak için hazır bir paketi yanınızda bulundurun. (Prezervatifi paketinden çıkarırken veya takarken yırttığınızdan şüphe ediyorsanız hiç riske girmeden yeni bir tanesini açın.)

Lateks olmayan (non-latex) prezervatif nedir?

Lateks alerjisi olan kişilerin de prezervatif kullanabilmesi için lateks olmayan prezervatifler geliştirilmiştir. Lateks alerjisi kauçuk latekste bulunan bazı proteinlerine karşı gelişen reaksiyondur. Kauçuk lateks, kauçuk ağaçlarından çıkarılan sütsü bir sıvıdır. Lateks alerjisinde vücut bunu yabancı ve tehlikeli bir madde olarak algılar. Lateks alerjisi cilt tahrişinden anafilaksiye kadar birçok şeye neden olabilir. Lateks alerjisiniz varsa başka maddelerden yapılmış prezervatifleri kullanmanız gerekir. Durex Gerçek Dokunuş poliizopren maddesiyle lateks alerjisi olanlara bir alternatif oluştururken gerçek ten hissi verir.

Prezervatifin yararları nelerdir?

Prezervatif öncelikle etkili bir bariyer doğum kontrol yöntemidir. (Bariyer adından da anlaşılacağı üzere engellemeyi içerir, meninin rahme girmesini engellemeyi.) Hiçbir doğum kontrol yöntemi için yüzde yüz etkili diyemiyoruz ama prezervatifler en kolay erişebileceğiniz ve pratik bir şekilde kullanabileceğiniz doğum kontrol yöntemidir. Prezervatifler cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı da bir önlem olarak kullanılabilir. Ama bu da yüzde yüz korunma olarak düşünülmemelidir.

Durex Prezervatif Çeşitleri

Durex zengin prezervatif portföyüyle farklı tarzlara ve yenilik arayanlara hitap ediyor. Klasik koleksiyonda Klasik ve Ekstra Güvenli, Hisset koleksiyonunda Yakın Hisset, Daha Yakın Hisset, Gerçek Dokunuş, Eğlence ve Macera koleksiyonunda Lezzet Kat, Tahrik Et, Şaşırt ve Mutlu Et, Performans Koleksiyonunda Uzayan Zevk ve Karşılıklı Zevk bulunuyor. Durex Gerçek Dokunuş lateks alerjisi olan ve gerçek ten hissi arayanlara hitap ediyor. Lezzet Kat prezervatifinde farklı meyve tatları sizi bekliyor. Mutlu Et prezervatifindeki tırtık ve kabarmalar ekstra tahrik sağlıyor.

Unutmadan ekleyelim: Durex prezervatifler özel olarak kontrolden geçtikten sonra paketlenir ve sizlere sunulur. Dünyanın 1 numaralı prezervatif markasıyla hazdan hazza koşun!

Satın Al