Prezervatifler Ya Size Tam Olarak Uymazsa

Dünya çapında cinsel etkinliğinin zirvesinde olan yaklaşık 2,4 milyar erkek var. Bu 2,4 milyar penisin her biri farklı boyuta ve şekillere sahip. Bu çeşitlilik göz önüne alındığında her kondom her penise olacak demek değil. Prezervatifin olması gerektiği gibi uymadığını anlamanın birkaç basit yolu var. Prezervatifin tam olarak uyması çok önemli çünkü çok gevşek olursa gebeliği ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemekte pek etkili olmayacaktır ve prezervatif çok sıkıysa yırtılabilir, hissin azalmasına, hatta doku hasarına neden olabilir. Prezervatif boyutuyla ilgili en yaygın karşılaşılan sorunlar şöyle:

Prezervatif çok sıkı:

Bütün prezervatifler esnemeleri için tasarlanmıştır ama çok gerilirlerse bu kuvvet penise iletilir. Kan akışını engeller ve his, hatta ereksiyon kaybına neden olur. Prezetvatifin sıkı değil rahat olması lazımdır.

Prezervatif çok gevşek:

Prezervatif çok genişse seks sırasında kayabilir ve sunduğu korumayı ortadan kaldırabilir. Ayrıca, rahat oturmazsa seksin sürtünmesinin bir kısmı ortadan kalkar, bu da daha az his ve zevk demektir.

Prezervatif çok kısa:

Prezervatif tamamen açıldığında çok kısaysa kullanıcının gebelik ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riski artar. Prezervatifin sonu penis sapından çok uzakta olduğu için prezervatif seks sırasında çıkabilir. Bu senaryoda prezervatifin yırtılma ihtimali de var, özellikle penisin çevresi ortalamanın üzerindeyse.

Prezervatif çok uzun:

Birçok standart prezervatif, penis uzunluklarının belli bir aralığını kapsamak için ortalama penis uzunluğundan birkaç santim uzun olur. Prezervatifin çok uzun olması genelde sorun değildir çünkü fazlalık penis kökünde sarılı durabilir ama ortalamanın üstünde penis uzunluğuna sahip kişilerde penis çapı rahatsızlık verebilir çünkü yuvarlanarak daha kalın hale gelen uç normalden daha fazla gerilime neden olabilir.

Her sorunun bir çözümü vardır, o yüzden bu etmenler harika seks yapma becerinizi etkilememelidir. En önemli şey, size en uygun boyuttaki prezervatifi bulmaktır. Mevcut uzunluklara ve boyutlara bakın, sizin için en iyi seçeneği görmek için birkaç tanesini deneyin. Şunu aklınızdan çıkarmayın; prezervatif kayarsa veya yırtılırsa durun ve onu yenisiyle değiştirin, partnerinizle korunduğunuzdan emin olduktan sonra devam edin. Yine de endişeleriniz varsa acil doğum kontrolü için bir eczaneyi ziyaret edin. Prezervatif dünyasında yeniyseniz veya kendinizi deneyimli sayıyorsanız prezervatif takmak, güvende olduğunuzu garanti etmek, prezervatifinizden olabildiğince yararlanmak ve harika seksin tadını çıkarmak için Durex prezervatif rehberine göz atın.

Satın Al