Prezervatiflerin küçük sırları

Bazı insanlar, prezervatifleri güvenli cinsel ilişkiye katkıda bulunmasından ve diğer doğum kontrol yöntemlerine göre vücuda daha az zarar vermesinden dolayı severken, diğerleri ise keyifli bir seksi baltaladığını iddia ederek prezervatiften nefret ederler.

Uygunsuz kullanıldığında prezervatif fayda etmez.

Ekstra ince prezervatiflerin en büyük düşmanı, kızların uzun tırnakları veya parmaklarındaki yüzüktür. Ayrıca, orta yaşlı kadınlarda görülen vajinal kuruluk da, prezervatifin yırtılmasına neden olabilir. Yetersiz ön sevişme de vajinal kuruluğa ve dolayısıyla prezervatifin yırtılmasına neden olabilir.

Bunlara ilave olarak, uzun süren sevişmeler de yırtılma riskini artırır. Diğer deyişle, dayanıklılığınız bazen aleyhinize olabilir.

 

Bazı erkekler çıkıntılı veya tırtıklı ve noktalı prezervatifleri kullanmayı ister. Bu tür prezervatiflerin, partnerlerinin vajinalarını ekstra tahrik ettiğine inanırlar. Bununla birlikte, bu prezervatiflerin sık kullanılması, kadınların yataktaki heyecan eşiğini artıracak ve normal uyarılmaları durumunda aldıkları hazda düşüş olacaktır.

Bir de parlayan prezervatifler mevcut. Klasik prezervatiflere fosfor kaplama uygulanmasıyla elde edilirler. Böylece, ışık üretmede ve seksin çekiciliğini artırmada kullanırlar. Bununla birlikte, fosforun alerjik özelliği ve jenital iltihap, vajinit ve sistematik alerjiye neden olabileceğinden dolayı fosfor içeren prezervatiflerin kullanılması önerilmemektedir.

Bir erkeğin sertleşmesini uzatabilen prezervatifler de popülerdir. Bu tür prezervatifler anestetik ilaç içerirler. Bu tür anestetik ilaçlar orgazma ulaşmayı geciktirebilmesine rağmen, kan dolaşımının yavaşlamasına veya şişmeye neden olabilir ve prostatın uzun süre tıkanık kalması halinde jenital iltihaplanmaya yol açabilir.

Mükemmel bir cinsel yaşam için dayanıklı, güvenilir ve kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Durex, dünyaca ünlü seks ürünleri markası olarak, harika üretim süreçleri geliştirmiştir. Hammaddelerin satın alınması, muayene edilmesi ve depolanması kapsamında Durex, üretimin en önemli aşaması olan hammaddelerin seçiminden başlayarak, her işlem üzerinde çok sıkı bir kontrol mekanizması uygulamaktadır. Durex, prezervatif üretmek için yalnızca en iyi kalite doğal lateks kullanır. Tüm hammaddeler, satın alınmadan önce ekim alanında kapsamlı şekilde incelenir. Lateks fabrikaya ulaştıktan sonra, en iyi kaliteyi sağlamak maksadıyla depoya konmadan önce bir dizi detaylı testten geçirilir. Sadece kaliteli hammaddeler üretim için kullanılır.