Seks Konusunu Konuşalım

Sevgilinizle Seks Konusunda Nasıl İletişim Kurmak Gerekir

Neredeyse tüm Güzin Abla köşelerinde, yaşam tarzı dergilerinde ve ilişki bloglarında yer alan tavsiye köşelerinde tek bir ifade vurgulanır: İletişim kurun. Ama bunu yapmak her zaman kolay değildir, özellikle de cinsel yaşamınızda. Birçok insanın görünümleri ve vücutları konusunda çeşitli kaygıları, tahrik oldukları ve soğumalarına yol açan şeyler vardır, çünkü ne de olsa seks gayet zengin bir konudur. Ve hiç kimse özellikle de yatakta iyi olmadığını düşünmek istemez!

Doğru şekilde yapıldığında, sekste iletişim partnerinizle çok daha renkli bir ilişkinin kapısını açabilir. Seks yalnızca ikinizin paylaştığı bir şeydir. Yalnızca ikinize ait seksi ve küçük bir dünyadır ve bir aşk ilişkisinin en önemli meyvesidir. Eğer partnerinizi kendisiyle seks yapacak kadar iyi tanıyorsanız, kendisiyle kesinlikle duygularınızı da konuşabilirsiniz. Bu, tıpkı vücudunuzu paylaştığınız gibi düşüncelerinizi de paylaşmaktan ibarettir.

Ama çoğu insan partnerinin cinsel iktidarı (iktidarsızlığı) konusunda yanlış ifadeler kullanır. "Göğüslerime nasıl dokunman gerektiğini bilmiyorsun" ya da "Doğru yapamıyorsun" gibi ifadeler gerçek olsa bile incitir. Seks konusunda iletişimin püf noktası, düşüncelerinizi herhangi bir eleştiri getirmeden ifade etmektir. Bunun yerine, eleştiriyi övgüyle dengeleyebilirsiniz. Eğer sevgiliniz sizi yalnızca bir kucaklamayla bile tahrik edebiliyorsa, kendisine bunu söyleyin. Eğer beraber geçirdiğiniz aşk ve seks dolu bir geceyi unutamıyorsanız, kendisine hatırlatın. Ve eğer yatak odasında yeni bir şey denemek istiyorsanız, bu konuda kendisiyle seksten önce ve seks sonrasında konuşun. Eğer sevgilinizin yataktaki davranışlarını sık sık överseniz, övgüyü haketmeyen davranışlarını gündeme getirdiğinizde ise savunmaya geçmeyecektir.

Seks konusunda iletişim aynı zamanda ön sevişme için de çok faydalıdır. Sırayla "öğretmen" ve "öğrenci" rollerini üstlenerek yatakta nelerden hoşlandığınızı kendisine gösterebilirsiniz. Ardından bırakın uygulamaya geçsin ve gerekirse kibarca kendisine rehberlik edin. Tam istediğiniz gibi size dokunduğu zaman da bunu kendisine mutlaka söyleyin. Ardından rolleri değişin ve sevgiliniz üstünde siz uygulamaya geçin. Bu şekilde seks derslerini hayatınızın bir parçası haline getirebilir ve bu süreçte birbiriniz hakkında daha birçok şey öğrenebilirsiniz.

İletişimin her türü konuşma içermez. Partnerinize açık saçık bir mektup yazıp kendisine tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatın, ama eğer bu tür mektuplar almaya alışkın değilse sakın fazla ateşli olmasın! Veya gün ortasında kendisine ateşli bir mesaj atıp tahrik edici bir soru sorun ve cevabını beklediğinizi söyleyin. Hatta kendisine bir aşk mektubu da gönderebilir ya da sanal seks girişiminde bulunabilirsiniz. Evde birbirinizden uzak, başka odalarda vakit geçirmeyi de deneyebilirsiniz , bazen aradaki mesafe birbirinize açılmayı kolaylaştırır.

Seks konusunda iletişim iki yönlüdür; kendi düşünceleriniz ve deneyimlerinizi paylaşırken dahi partnerinizin ihtiyaçlarına kulak vermelisiniz. Eğer her ikiniz de arzularınız konusunda dürüst olursanız, hayalinizdeki ilişki ve cinsel hayata sahip olma ihtimaliniz çok daha yüksek olur.

"Seks konusunda iletişimi eğlenceli bir ön sevişme oyununa da dönüştürebilirsiniz."