Seks ve hamilelik genellikle tabu bir konu olarak görülür. Hamileliğin genellikle nasıl olduğu düşünülünce bu biraz ironiktir. Ancak hamileliğin seks hayatınızın sonu olması için hiç bir neden yoktur. En yaygın masallardan bazıları aşağıda.

  1. Hamilelik sırasında seks yapamazsın. Eğer uğraşmanız gereken bir seks sorununuz yoksa suyunuzun boşaldığı ana kadar seks yapabilirsiniz (istediğiniz varsayılırsa). Ancak eğer kanamanız olduysa veya zayıf serviks gibi bunu riskli hale getirecek fiziksel bir durumunuz varsa doktorunuz veya ebenize danışın. Üzülmektense tedbirli olmak daha iyidir.

  2. Hamileyken seks yapmak bebeğe zarar verebilir: Normal bir hamilelikte seks yapmak onlara hiçbir zarar vermez, misyoner pozisyonunda bile. Rahminizin kasları ve su kesesiyle birlikte serviksiniz üstündeki mukus tıkacının hepsi bebeğinizi güvende tutmaya hizmet edecektir. Ancak bazı pozisyonlar daha rahat olabilir ve orgazmdan sonra artan kalp atışınız bebeğin normalden fazla hareket etmesine yol açabilir. Eğer kanamanız varsa, ikinizden birinin Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonu (STI) varsa veya endişe edilecek herhangi bir medikal sebebiniz varsa ilk önce doktorunuza danışın.

  3. Hamilelik sırasında seks acı verir: Hamileliğin sağlıklı olduğunu varsayarak hamilelik sırasında seks acıtmamalıdır. Orgazmdan sonra kramplar olabilir veya bazı pozisyonları rahatsız bulabilirsiniz. Kadının üstte olması gibi kadının birleşmenin derinliğini kontrol etmesini sağlayan pozisyonları seçmek ve köpek stili gibi derin birleşme pozisyonlarından kaçınmak yardımcı olabilir.

  4. Hamile olmak sizi seksten soğutur: Değişen vücudunuz, değişen hormonlarınız veya sabah bulantısı (ismine rağmen sadece sabahları olmaz) hakkında güvensizlikler sizi seks yapmaya daha az meyilli yapabilir fakat bu hiçbir şekilde garanti değildir. Hayatınızın en iyi seksini yaptığınızı görebilirsiniz. Bazı kadınlar hamilelik sırasında çok fazla tahrik olurlar. Bazıları bedenlerinin daha duyarlı olduğunu, başkaları daha az duyarlı olduğunu ve bazıları da zaman içinde değiştiğini görürler. Vücudunuzu dinleyin, kendinizi baskı altına sokmayın ve doğru olduğunu hissettiğiniz şeyi yapın. Eğer seksten soğursanız birbiriniz arasındaki samimi bağı sürdürmeye yardımcı olması için bunun yerine partnerinize ellerinizle veya ağzınızla zevk verebilirsiniz ve unutmayın ki mastürbasyon da her ikiniz için de bir seçenek.
Hamileliğin seks hayatınızın sonu olması için hiçbir neden yoktur.
Satın Al