Seksten Sakınıyor Musunuz?

Sizden başka herkesin yatak odasında kendine güvendiğini varsaymak kolaydır fakat çoğu insanın seks hakkında bazı güvensizlikleri veya kaygıları vardır. Biraz çalışmayı gerektirse de cinsel güveninizi artırmanın kolay yolları vardır.

  1. Dürüst olun: Bu kendiniz hakkında yanlış olduğunu düşündüğünüz her şeyi partnerinize listelemeniz demek değildir fakat utangaç, gergin veya güvensiz hissediyorsanız sizi rahatlık alanınızın ötesine itmemesi için sevgilinize söylemek demektir.

  2. Kendinizi tanıyın: Eğer bir sevgiliyle ne istediğinizi bilmiyorsanız kendinize güvenmeniz zordur. Ve bu konuda sadece fiziksel şekilde düşünmeyin. Fantezi kurmak farklı seks rollerinde ne kadar rahat olduğunuzu araştırmanıza yardım edebilir. Bunları gerçekleştirip gerçekleştirmemek size kalmış.

  3. Bilgi sahibi olun: Erkek ve kadın anatomisinin esaslarını bilin ve sevgilinize neden hoşlandığını sorun. Harika bir sevgili olmak için zihin okumanız veya akrobat olmanız gerekmez, sadece partnerinizin (ve kendinizin) zevkine önem verin.

  4. Gizleyin: Eğer vücudunuzun belli bir bölümü hakkında güvensizseniz ilk başta kendinizi çıplak kalmanın baskısı altına sokmayın. İlk sevişme seansı sırasında birkaç giysiyi çıkartmamakta yanlış hiç bir şey yok: Güven oluşturdukça yavaş yavaş kendinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Ancak bunu kalıcı bir çözüm olarak görmeyin: bu sadece soyunmak için yeterli güveni oluşturmanıza yardımcı olması yolunda bir adım. Bir sevgili sizinle seks yapmak istiyorsa gördükleri şeyi beğeneceğinden emin olabilirsiniz.

  5. Süslenin:Yine bu nihai çözüm yerine yolda atılan bir adımdır fakat bazı insanlar seksi bir iç çamaşırı giyerek süslenir veya hatta bir maske takarlarsa seksi olmayı daha kolay bulurlar. Saçma görülebilir ama elbiseler rol oynamamıza yardım ederler ve cinsel olarak kendinize güveniyormuş gibi davranmak cinsel olarak güvenli olmanın en kolay yollarından biridir.

  6. Formda olun: Egzersiz ve sağlıklı yaşam sizin sadece daha iyi görünmenizi sağlamaz, duygusal olarak daha esnek de hissedersiniz. Daha da iyisi, her ikinizin de sıçrayan endorfin ve ekstra canlılıktan yararlanabilmesi için sevgilinizle birlikte egzersiz yapın.
Kendini sevme cinsel güveni oluşturmaya yardım eder