Sertleşmeyi sürdürebilmenin kolay yolları!

Ereksiyon

Eğer halen yaşıyor ve nefes alıyorsanız, elinizdeki işi bırakın ve ereksiyona teşekkür edin! Ereksiyon olmasa, bu dünyaya yeni bir canlı kazandırılamaz ve bu da kapitalizme karşı bir tehdit olup kesinlikle kabul edilemez. Ama görülüyor ki günümüzde erkekler gerçekten değer verdikleri bir şey sekteye uğrayana dek sağlıklarını otomatik pilota takıyorlar. Ve erkeklerin çoğunun bu gerçekten değer verdiği şey tabii ki penistir.

Birçok erkek hayat tarzlarının vücutlarına zarar verdiğinin farkındadır, ama yalnızca cinsel yaşamları etkilendiği zaman bu konuyu ciddiye almaya başlarlar.

Şükür ki penisinizin kaderi yalnızca sizin elinizdedir (alınmak yok). Penisinizi korumak için aşağıda belirtilen ipuçları aklınızın bir köşesinde dursun.

Tertipli bir ecza dolabınız olsun

Belli tür antidepresanlar, tansiyon ilaçları, narkotik ağrı kesiciler ve antihistaminikler ereksiyonunuzu olumsuz etkileyebilir.

Tezgâh üstü satılan ilaçlar bile ereksiyonunuzu etkileyebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerden biri de alerji ve soğuk algınlığı ilaçlarıdır. Ereksiyon durumunda işleyen mekanizma adrenalin patlamasının tam tersidir. Birçok soğuk algınlığı ve sinüs rahatsızlığı ilacı epinefrine (adrenalin hormonu) benzer şekilde işlev görür ve sertleşme olanağını azaltır. Dolayısıyla, eğer size reçete edilen ilaçlardan biri cinsel yaşamınızı etkiliyorsa, doktorunuzla görüşün ve yerine muadil bir ilaç yazmasını isteyin.

O göbeği eritin

Belinizde fazla baskı olması penisinizi risk altında bırakabilir.

Bel çevresinin geniş olması iç organlarda yağlanmanın yüksek olduğu anlamına gelir. Ve iç organlarda yağlanmanın yüksek olması da düşük testosteron ve iltihaplanma düzeyine işaret edebilir ve bu faktörlerin ikisi de penisinize zarar verebilir.

O sigarayı atın gitsin

Sigara içmenin sağlığa zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz, ama birçok insan sigara içme ve ereksiyon bozukluğu arasında doğrudan bir bağlantı bulunduğunun farkında değildir.

Sigara içmek damarlarınızın iç çeperini etkileyebilirr ve bu da penisinizdeki yumuşak kasa zarar vererek kanın içeri dolmasını engelleyebilir

Özel hayatınıza vakit ayırın

İşte yaşanan stres cinsel yaşamınızı önemli ölçüde etkileyebilir. 40'lı ve 50'li yaşlarda olan erkeklerin büyük bir kısmının son derece başarılı olduğu ama yüksek stresli işlerde çalışmak ile ereksiyon bozukluğu arasında orantı gözlemlenebilir.

Zorlu işlerde çalışan erkekler işten vaktinde çıkamamaktadır ve bu da günün büyük bir kısmında sıkıntı içerisinde oldukları anlamına gelir - bu durum da yatak odasında tam potansiyele ulaşabilmelerini engelleyebilir.

Bunun yanı sıra, işkolik olmak yeterli uyku almanızı ve egzersiz yapmanızı engeller ve bu iki faktör de ereksiyon bozukluğuna yol açabilir.