Sıkça seksi iç çamaşırı giyen kadınlar için bilgi.

Farklı tarzlarda ve farklı malzemeler için çeşitli kadın iç çamaşırları vardır ve her birinin özelliği farklıdır. Hepimiz, iç çamaşırının bir kadının kısmen gizli ve kısmen görünür olan güzel vücut kıvrımlarını göstermesine izin vermedeki ve kadının büyüleyici yönünü göstererek erkeğin ilgisini çekme amacına ulaşmadaki rolünü biliyoruz. Kadınların sıklıkla seksi iç çamaşırı giymesi iyi midir? Nelere dikkat edilmelidir?

Seksi iç çamaşırı çok sıkı olmamalı.

Kadınların vajinal girişi, idrar yolu deliği ve anüsü birbirine çok yakındır, dolayısıyla külotlar çok sıkıysa bu bölgelerde sürtünmelere neden olur. Daha sonra bu bölgedeki kirlerde bulunan (genellikle anal ve vajinal salgılar) bakteriler vajina ya da idrar yoluna girerek boşaltım sistemi ya da üreme sistemi enfeksiyonlarına neden olabilir.

Koyu renkli seksi külotlar giymezseniz iyi olur.

Kadınlar vajinit olduğunda ya da üreme sistemi tümörleri olduğunda vajinal akıntı bulanık, hatta kırmızı veya sarımtırak olur. Bunlar hastalık belirtileridir. Hastalığı erken fark ederseniz ve zamanında tedavi görürseniz daha iyi sonuç alırsınız. Ancak koyu renkli ya da karmaşık desenli külotlar giyerseniz hastalık işareti gösteren vajinal akıntı tespit edilemez ve sonuç olarak hastalık süresini uzatır.

Kimyasal dokudan imal edilmiş seksi külotlar giymezseniz iyi olur.


Bu tür malzemeler ucuz olmasına rağmen malzemenin geçirgenliği ve nem çekme özelliği çok zayıftır. Perineal doku metabolizması için iyi değildir, ayrıca vajinal akıntı ve perineal bez salgıları kolay buharlaşmadığından vulva gün boyu ıslak kalır.