Sohbet ile Harika Sekse Yelken Açın

Herkes farklıdır, yaşamı bu kadar heyecanlı kılan da budur. İster yeni bir partnerle olsun, ister uzun süreli bir aşıkla, birbiriniz hakkında her şeyi öğrenmenin yolu seksin tam kalbinden geçer. Buna rağmen, insanlar cinselliklerini birbirleriyle konuşmakta zorlanırlar. Kendi ilgi alanınız ne olursa olsun, fantezilerinizi görmenizin ilk adımı onlar hakkında konuşmaktır. İnsanlar genelde iki nedenden dolayı fantezilerini konuşmak istemezler.

Vericiler

Bazı insanlar tek amaçları haz vermekmiş gibi harika bir tavırla sekse girişirler. Bunun nedeni şaşmaz ölçüde cömert olmaları, partnere haz vermeyi bir gurur kaynağı olarak görmeleri veya kendilerini bir seks fedaisi olarak görmeleri olabilir. Kendi cinsel tercihlerinden bahsetmezler çünkü partnerlerinin tercihlerine kıyasla ikincil önemdedirler. Bunlar sizi anlatıyorsa yaklaşımınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir çünkü kendinizi orgazm kılıcına atarken partnerinizi tam da arzuladığınız şeyden mahrum bırakırsınız: Partnerinizin zevk verme tatminini. Ara sıra bencil olmaktan korkmayın ve seksten ne istediğinizi dile getirin. İstediğiniz gerçekten de sadece zevk vermek değilse tabii, bu durumda bir aziz ya da azize olabilirsiniz. Bunun diğer tarafında olduğunuzu hissediyorsanız dengeyi yine sağlamak zorundasınız.

Alıcılar

Yukarıda anlattığımız gibi bazı kişilerin seksteki rolü sadece vermektir ama bazıları için bu gerçekten kendi seçimleri olmayabilir. Bazı insanlar tutkularından ve fantezilerinden bahsedemezler çünkü partnerlerinin bu fikri kabul edebileceğinden şüphe ederler. Partnerinizi böyle bir konumda bıraktığınızı hissediyorsanız bunu hemen telafi edin. Partnerinizle konuşun ve onların yatakta tam olarak ne istediklerini bildiğinizden haberdar olmalarını sağlayın. Kulağa geldiği kadar acıklı olmak zorunda değil; bir dahaki sekste ne istediklerini soruverin. Tam tersine, partnerinizin daha bencil biri olduğunu hissediyorsanız yanıt yine sohbette yatıyor. Biraz baskınlık gösterebileceğiniz hissediyorsanız gösterin; kendinize güvenin ve partnerinize ne istediğinizi söyleyin, ona sormayın. Bu size biraz fazla gelirse daha mahrem bir sohbete girin, tasasız konuşun ama ciddi olduğunuzun anlaşılmasına dikkat edin. Zevk vermenin zevkini bir kez öğrendiklerinde işler kendiliğinden dengelenecektir. Siz partnerinize zevk verin, partneriniz de size zevk versin.

İletişim daha iyi seksi garanti eden en önemli araçlardan biridir, o yüzden konu fanteziler ve arzulara geldiğinde siz ve partnerinizin birbirinize karşı tamamen açık davrandığından emin olun. Ama burada sohbetin esas olduğunu unutmayın çünkü partneriniz bu fantezileri paylaşmak istemeyebilir ve bu da onların hakkıdır. Başta karşılıklı konuşmadan yeni bir şeye girişmeyin, özellikle de cinsel eğilimlerinizin özellikle “aykırı” olduğunun düşünülme ihtimali varsa. Bunlar konusunda açık olursanız ve karşılıklı konuşmaya istekli davranırsanız partneriniz de seks yaşamınıza en azından biraz yenilik katmaya memnun olacaktır. Hal böyle olursa iki tarafı da daha iyi seks bekler.