XXX’ten ZZZ’ye

Problem sayfalarına gönderilen en yaygın mektuplardan biri ‘İlişkimde heyecanı nasıl canlı tutabilirim?’dir. ‘Onlar erdi muradına’ harika bir masal sonu olsa da gerçekte çiftler uzun vadede tutkulu kalmak için çaba sarf ederler. Bıkkınlığı uzaklaştırmak için şu teknikleri deneyin.

  1. Kendi ihtiyaçlarınızı da gözetin. Birçok insan sevgililerinin ihtiyaçlarına birinci önceliği vererek kendilerini bir ilişkide tüketirler. Tahmin edilenin aksine bu muazzam bir soğumaya yol açabilir ve bir sevgiliyi kapana kıstırılmış hissettirebilir. Eğer mutlu, bağımsız ve güvende iseniz çok daha fazla arzulanır olursunuz.

  2. Sevgiliniz ile ilgilenin. İlk günlerde insanlar birbirlerine kur yapma eğilimindedir. Partnerinizin kalbini kazandıktan sonra kesin oldu gözüyle bakmak kolaydır. Övgüyle, küçük düşünceli hediyelerle, ayak masajlarıyla veya kendisini iyi hissetmelerini sağlayan her ne ise onunla sevgilinizi baştan çıkartın.

  3. Aktif olun. Libido kaybı genellikle hayat tarzı ile bağlantılıdır. Birlikte egzersiz yapmak kanınızın pompalanmasını sağlar ve sizi seks için forma sokacaktır.

  4. Sağlıklı olun. Kötü diyet, içki içmek, haplar (yasal ve yasa dışı) uykusuzluk ve genelde sağlıklı olmamak libidoyu gevşetecektir.

  5. Öpüşün. Çoğu ilişki bir sürü öpüşme ile başlar ancak genelde zaman içinde bu eksilir. Öpüştüğünüzde kendinizi partnerinizin feromonlarına – arzuları canlandıracak cinsel cazibe kimyasalları – yaklaştırıyor ve özelleştiriyorsunuz.

  6. Gösterişli olun. O ilk randevularda olduğunuz kadar bakımlı olmak için bedeninizi şımartın ve pohpohlayıcı iç çamaşırlarla vücudunuzu sergileyin.

  7. Karıştırın. Çiftler ilk günlerde çok fazla keşfeder ama neyin işe yaradığını bulduğunuzda tekdüzeliğe saplanmak kolay olabilir. Yeni pozisyonlar, oyuncaklar, farklı ön sevişme teknikleri deneyin veya denkleme bir miktar müstehcenlik getirin. Veya aslında, yukarıdakilerin hepsi.

  8. Rolleri değiştirin: Çoğu insan sekste ya aktif ya da pasif partner olur. Yerleri değiştirin. Eğer seksi genelde siz başlatıyorsanız, partnerinizi ilk hamleyi yapmaya teşvik edin. Ve eğer partneriniz başı çekiyorsa, bunu yerine onun üstüne siz atlayın.

  9. Fantezilerinizi paylaşın: Harika seks vücut kadar beyni de kapsar bu nedenle kendinizinkini çalıştırın.

  10. Romantik olun. Seks ve aşk birlikte çalışır. Sevgilinizi ne kadar çok tanırsanız cinsel olarak o kadar dürüst olabilirsiniz. Bunu unutmayın, böylece her geçen gün seksin daha iyi olmaması için hiçbir sebep yoktur.
Yeni pozisyonlar, farklı ön sevişme teknikleri deneyin veya denkleme bir miktar müstehcenlik getirin.