Zamanlama Her Şeydir

Herkes farklı bir aşamada sekse hazırdır ve sizin için doğru zaman olup olmadığını sadece siz bilebilirsiniz. Bu kontrol listesi hazır olup olmadığınıza karar vermenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir kuşkunuz varsa beklemek daha iyidir. Ne de olsa sadece bir ilk seferiniz var.

  1. Seks yapma fikrinden mutlu oluyor musunuz?

  2. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak sekse hazır hissediyor musunuz?

  3. Seksin ne getirdiğini biliyor musunuz? Birleşme olan seks birbirinize cinsel zevk vermenin sadece bir yoludur fakat oral seks ve elle mastürbasyonun her ikisi de eğlenceli olabilir. Sadece unutmayın ki oral da Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyondan (STIler) riski taşır, bu nedenle yine prezervatif veya bölgeyi kaplamak için oral seks kondomu (kare veya lateks) kullanmanız gerekecektir.

  4. Partnerinize güveniyor ve saygı duyuyor musunuz ve onun da sizin hakkınızda aynı şekilde düşündüğüne inanıyor musunuz?

  5. Güvenli sekste ısrar edebileceğinize güveniyor musunuz? İlk sefer dahil seks yaptığınız her seferinde hamile kalabilir/ birini hamile bırakabilir veya STI kapabilirsiniz.

  6. Yer ve zamanlama konusunda mutlu hissediyor musunuz? Ve partneriniz de aynı şekilde hissediyor mu?

  7. Seksin muhtemel sonuçlarının bilincinde misiniz? Ve seks yapmayı düşündüğünüz kişi de öyle mi? Öyleyse, ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla başa çıkmaya hazır hissediyor musunuz?

  8. Sizi seks yapmak konusunda korkutan herhangi bir şey var mı ve varsa, bunu partnerinizle konuştunuz mu?

  9. Hazır hissettiğiniz için mi seks istiyorsunuz yoksa yapmazsanız partnerinizi kaybedebileceğinizden mi korkuyorsunuz?

  10. Doğru olduğunu hissediyor musunuz? İçinizden gelen ses dinlemeye değerdir, eğer bir şeylerin tam da olması gerektiği gibi olmadığını hissediyorsanız, pişman olacağınız bir karar vermeden önce biraz daha beklemeyi isteyebilirsiniz.
Ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla başa çıkmaya hazır hissediyor musunuz?
Satın Al