Breadcrumbs

Teknolojinin Seks Hayatınızı Etkilemesine İzin Vermeyin

Günümüzde modern hayatın ve modern teknolojinin yarattığı baskılar seks hayatınıza odaklanmanıza engel olabilir. Sabahtan akşama kadar sosyal medya ve e-posta bildirimlerinin yarattığı heyecanla dikkatimiz dağılıyor. Pek çok çiftin bu dikkat dağıtıcı titreşimlerden ve bildirim seslerinden uzakta biraz daha fazla yakınlaşabilmek için teknolojiden uzak buluşmalara ve tatillere geçiş yapması sürpriz değil.

Teknolojik Dünya Seks Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Ekranlarımıza yapışık şekilde geçirdiğimiz zaman gün geçtikçe artıyor, peki bu durum ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? Günümüzde teknolojinin uzaktan çalışmayı daha kolay hale getirmesiyle birlikte uzun çalışma saatleri özel hayatlarımızdan çalıyor. Sosyal medyaya sürekli erişim imkanı sayesinde, görünen o ki çiftler telefonlarıyla biraz daha vakit geçirmek için birbirlerini ihmal edebiliyor. 2000 yetişkinin katıldığı bir araştırmaya göre, insanların %41'i partnerleri yatakta telefonla ilgileniyorsa cinsel ilişki başlatmaya daha az sıcak bakıyor ve hatta insanların çoğu seks sırasında da telefon kullandıklarını kabul ediyor! Pek çok insan için teknolojinin seks hayatı üzerinde olumsuz bir etki yarattığı açık.

Romantik bir tatil partnerinizle aranızdaki tutkuyu alevlendirmek için harika bir yol olabilir. Ancak evden uzakta olsanız bile teknoloji ilişkileri etkiliyor. Katılımcıların %65'i partneriyle tatilde olduklarında günde üç defaya kadar sosyal medyada paylaşım yaptıklarını söylerken %42'si ise özel tatil anılarını partnerleri yerine sosyal medyada paylaştıklarını kabul ediyor.

En Ufak Fırsatları Bile Değerlendirin

Tüm tatil boyunca akıllı telefonunuzdan uzak kalmak gözünüzü korkutuyorsa, ufak bir başlangıca ne dersiniz? İşten sonra kapıdan girdiğinizde ilk beş dakika ne yaptığınızı düşünün. Hemen televizyon moduna geçmeden önce, beş dakika boyunca koltukta "ekranlardan uzak" birbirinize sarılıp yatmaya ne dersiniz? Harika ve samimi bir gece için gerekli ambiyansı yarattınız bile.

Sadece İki Kişilik Yemekler Yiyin

Günde kaç kez kendinizi insanların yemek vakti çektiği fotoğraflara göz atarken buluyorsunuz? İnternetin hepimizi amatör şefler haline getirmesi çok güzel ancak saatler harcayıp iki kişilik muazzam bir yemek pişirdikten sonra bunu anında herkesle paylaşmak bazen romantik jestinize gölge düşürebilir. Bir sonraki baş başa gecenizde telefonları bir kenara bırakıp partnerinize odaklanmayı deneyin. Verdiğiniz onca emekten sonra partnerinizin gösterdiği tepkinin tadını her anıyla çıkarın.

Ekran Işığından Mum Işığına Transfer Edin

Ekranların parlaklığı ön sevişme sırasında ambiyansı mı bozuyor? Gecenize heyecanlı bir başlangıç yapmanın yollarından biri de daha loş bir ortam yaratıp partnerinize sıcak bir masaj yapmaktır. (20 dakika boyunca internette oyun oynamaktan daha romantik!) Telefonlarınızı bir kenara bırakıp birkaç mum yakarak mükemmel bir atmosfer yaratabilir hafif müzik eşliğinde doğru ortamı oluşturabilirsiniz. Vücut masajından oral sekse yumuşak bir geçiş için Durex'in masaj yağı ve kayganlaştırıcı serisini deneyerek kalp atışlarınızı hızlandırabilir ve sınırları zorlayan bir gece için gerekli atmosferi yaratabilirsiniz. Ne olduğunu anlamadan cinsel yaşamınız tamamen yeni bir seviyeye ulaşacak!

Teknolojiden Uzaklaşın Açık Havaya Çıkın

Televizyon, bilgisayar ve telefonlardan aynı anda uzaklaşmak için açık havaya çıkmaktan daha iyi bir yol olabilir mi? Uzun ve romantik orman yürüyüşlerinden, kumsalda bronzlaşarak yüzmeye kadar ne yaparsanız yapın, baş başa olduğunuzda tüm dünya sizin! Dünyada şehir yaşamının ve iş hayatının yarattığı kafa dağınıklığından uzaklaşmaya ihtiyaç duyan çiftler için ideal yüzlerce gizli kaçamak yeri var. Telefonunuz tam çekmeyebilir ancak seks isteğiniz tavan yapacak!

Teknolojiden uzak kalma fikri gözünüzü korkutuyorsa, yalnız değilsiniz. Teknoloji modern yaşamın çok büyük bir parçası ancak cinsel yaşamınızı etkilediğinde tam bir baş belası olabilir. Her hafta bir gece teknolojiden uzak kalmayı deneyin; belki yatak odanızdaki ateşi yeniden yakabilirsiniz.