Breadcrumbs

Vajinal Kuruluğu Rahatlatmanın Yolları?

Vajinal kuruluğu rahatlatmanın yolları nelerdir?

 

Vajinal kuruluk günümüzde bir çok kadının çözümünü merak ettiği bir konu, çünkü nemli vajina, çiftlerin daha keyifli bir cinsel deneyimin yaşamlarına yardımcı olur. Böylece hem erkek hem de kadın tatmin olur. Ayrıca, vajinal kuruluk birleşmenin sancılı olmasına neden olduğu için cinsel hazzı minimuma indirir.

 

Vajinal kuruluğu rahatlatmanın yolları nelerdir?

- Seks öncesinde ön sevişmeye zaman ayırın.

Genital bölgenin nemli kalmasını sağlamak, aslında vajinal kuruluğu rahatlatmaya yönelik farklı yöntemleri denemekten geçer. Cinsel istekleri yeterli seviyeye gelemeyen kadınların mutlaka eşlerine bunu iletmelerini ve kocalarından ön sevişme esnasında daha nazik, daha sabırlı olmalarını ve hatta ön sevişmenin zamanını artırmalarını isteyebilirler.

- Su bazlı kayganlaştırıcılar

Su bazlı kayganlaştırıcılar vajinal kuruluğu gidermek için etkili bir çözümdür. Su bazlı kayganlaştırıcılar çok az tahrişe neden olur ve çiftlerin daha keyifli bir cinsel deneyim yaşamalarına yardımcı olur. Durex aromalı kayganlaştırıcılar sadece genital bölgeyi nemlendirmez, ayrıca hoş kokusu ile sekse daha fazla heyecan katar.

- Östrojen hormonu seviyesini arttırma

Menopoz, kadınların vücudunda birçok değişimin meydana geldiği özel bir dönemdir. Menopoz sonrası kadınların östrojen seviyelerinin düşmesi, vajinal kuruluğa neden olabilir. Doktor gözetimi altında yeterli miktarda östrojen hormonu takviyesi almak yardımcı olacaktır.

- İltihaplanmanın standart tedavisi

Jinekolojik iltihaplanması olan kadınların vajinal kuruluğu, vajina bölgenin tedavi edilmesinin ardından rahatlayacaktır.

- Dengeli beslenme

Eğer vajinal kuruluğun nedeni dengesiz beslenme ise, o zaman mukoz membranın esnekliğini ve nemliliğini artırmak için daha fazla kahvaltılık gevrek ve tahıllardan yiyebilirsiniz.

- İyi temizleyin

Temizliğe dikkat eden kadınlar için vulvanın suyla temizlenmesi yeterlidir. Bu bölgenin tazyikli su ile yıkanmasından kaçının.

Vajinayı nemli tutmak için birçok yöntem vardır. Hepsini öğrendikten sonra, kadınlar kendi durumlarına en uygun çözümü seçmelidir.