Breadcrumbs

Vücudunuzu Tanımanın Üç Yararı

Mastürbasyon. İşte, söyledik. Mastürbasyon hala birçok kişi için bir tabu ama birçok araştırma aslında birçoğumuzun bunu yapmaktan geri durmadığını gösteriyor. Hatta erkeklerin %94’ü ve kadınların %85’i mastürbasyon yaptığını kabul ediyor. Ama bilmediğiniz şey, mastürbasyonun ne kadar yararlı olabileceği.

1. Vücudunuzu nasıl tanıyabilirsiniz (ve vücudunuzu tanımak sizin için neden iyi)?

Neyi sevdiğinizi ve sevdiğiniz şeyi nasıl yapmaktan hoşlandığınızı öğrenmek, cinsel güven ve farkındalığınızı oluşturmanın önemli bir kısmıdır. Bu, aklınızı neyin başınızdan aldığını keşfetmenize yardım eder ve inşa ettiğiniz güven, harika bir seks yapmanızı sağlar.

Nereden başlayacaksınız? Hepimiz farklıyız, o yüzden en iyi tavsiye çeşitli şeyler denemektir ve sevdiğiniz bir şey bulduğunuzda becerilerinizi mükemmel hale getirinceye kadar pratik yapın. İster elinizi ister bir oyuncağı (isterseniz ikisini birden!) kullanın, kendinize deneyim için zaman tanıyın. Kayganlaştırıcı ve masaj jeli tek başınıza seks için harika ilaveler olabilir çünkü farklı hisler deneyimlemenizi sağlar ve heyecanı tırmandırır.

2. Mastürbasyonun faydaları

Mastürbasyon, erkeklerin erken boşalmayla mücadele etmesine yardımcı olabilir. Tek başınızayken daha uzun dayanmayı öğrenirseniz partnerinizle birlikte de uzun süre dayanırsınız. Her seferinde kendinizi biraz daha zorlamaya çalışın. Bir dakika dayanabiliyorsanız bir dahaki sefere bunu on saniye daha artırmaya çalışın ve ne kadar ileri gidebileceğinizi görün. Erkeğin orgazm olma sıklığı arttıkça erken boşalma riski azalır. O yüzden bunu sınırlarınızı zorlamak için bir eğitim programı olarak düşünün!

Kadınlarda orgazm, kayganlık miktarını artırır, bölgeye daha fazla kan akışı sağlar. Hepsi birleşerek seksi daha iyi hale getirir, yani yaptıkça daha fazla yapmak isteyeceksiniz.

3. Birlikte yapmanın yararları

Partnerinizle birlikte mastürbasyon yaparsanız, ikiniz için de güzel seksin gerçekten ne olduğuna dair muhteşem bir sezgi edinebilirsiniz. Birbirinizi maharetlerini sergilerken seyredin (yoğun göz teması sizi çıldırtabilir), çok geçmeden partnerinizin isteklerini öğreneceksiniz. Göstermek genelde açıklamaktan daha kolaydır (bu, seks oyuncaklarını, kayganlaştırıcı ve masaj jellerini yatak odanıza takdim etmek için harika bir yöntemdir) ve partneriniz kendinizi kaybetmenizi bir kere gördü mü bu anı size tekrar yaşatmak için kendini paralayacaktır. Birbirinizi izlemek size daha derin bir bağ ve daha fazla bağlılık hissi verebilir; bunun tercümesi de daha şehvetli seks oluyor.