Durex olarak sağlıklı, keyifli, özgür ve eşitlikçi cinselliği savunuyor ve bu vizyonla 90 yıldır cinsel sağlık kategorisine öncülük ediyoruz.  Cinselliği her zaman, tüm yönleri ve renkleriyle bütünsel ve kapsayıcı biçimde sahipleniyor, toplumda sağlıklı cinsellik konusunda bilinç yaratmak için çalışıyoruz. Bireylerin kendi cinselliğini en sağlıklı yoldan keşfetmesi ve ifade edebilmesi için araçlar sağlıyoruz.  Bu anlayışla Durex olarak yeni marka dünyamızla, hayatın içerisinde daha fazla görüneceğimiz ve sağlıklı cinselliğe erişimin önündeki engelleri kaldırmayı hedeflediğimiz yeni bir dönemi başlatıyoruz.

Bu değişim sürecine, toplumdaki cinsellik algısı ve hayat tarzı dinamiklerini anlamayı amaçlayan bir çok araştırma yaparak başladık. Bu araştırmaların sonucunda, cinselliğin normal karşılanmadığını, ayıp olarak görüldüğü için toplumda konuşulamayan bir konu olduğunu gördük. Buna göre katılımcıların %68’i, cinselliğin toplum içinde utanılmadan konuşulabilmesi gerektiğini savunurken sadece %25’i baskı altında hissetmeden bunu yapabildiğini belirtti. Cinsellik konusunda en açık kişilerin dahi, bu konudaki fikirlerini ve isteklerini anlatmaktan çekinerek, kendilerini ifade etme konusunda baskı altında hissetmesinin cinselliğin bilinçli, sağlıklı, keyifli ve özgürce yaşanmasının önünde önemli bir bariyer olduğu sonucunu çıkardık.

Biz Durex olarak cinselliğin konuşulabilmesini ve cinselliği yaşamayı tercih eden insanların cinsellikle ilgili taleplerini özgürce ifade edebildiği bir toplum hayal ediyoruz. Çıktığımız bu yolculuğun, herkesin kendini rahatça ifade edebilmesi ve cinselliği dilediği gibi yaşaması için ilham vermesini diliyor ve sesimizin ulaştığı herkesi “dile getir aşkı” mesajını paylaşmaya davet ediyoruz.