Neden Durex kullanılmalı?

Prezervatif üretmekte 80 yıldan fazla tecrübe sahibiyiz. Bu nedenle Durex’in dünyanın lider prezervatif markası olması şaşırtıcı değil.

Bütün prezervatiflerimiz sadece en iyi kalitedeki hammaddeleri kullanır. Ve her bir tanesi olası delik ve kusurlar için elektronik olarak test edilir. Yenilikte de başı çekiyoruz.

Bu da tüm standart Durex prezervatiflerinin kullanılmasının ve takılmasının artık oldukça kolay ve çabuk olması demektir.

Durex prezervatifleri hangi kalite testlerinden geçiyor? Durex prezervatifleri hangi kalite testlerinden geçiyor?

Her Durex prezervatifi kullanıma hazır olduğundan emin olmak için elektronik olarak test edilir.

Her partiden gelişigüzel prezervatif numuneleri daha sıkı testlerden geçmek üzere alınır.

Kalınlık ve uzunluk ölçüldükten sonra patlama kuvveti ve elastikliğini kontrol etmek için havayla şişirme testinden geçer (genellikle bir Durex prezervatifi patlamadan 40 litre hava tutabilir).

Su sızdırma testi de yapılır.

Numune prezervatifler suyla doldurulur, bir dakika asılır ve herhangi bir sızdırmayı gösteren kurutma kağıdı üzerinde yuvarlanır.

Durex fabrikalarında her ay yaklaşık iki milyon su testi yapılır.

Eğer numune testlerden herhangi birinden kalırsa tüm parti reddedilir!

Durex prezervatifleri hangi kalite standartlarını karşılıyor?

Durex prezervatifleri tüm ulusal ve uluslararası standartları karşılayarak veya yenerek tüm dünyada kalite standardını belirler.

Düzenleyici standartların ilerisinde olmaya devam ettiğimizden emin olmak için Durex Kalite sembolü için gereksinimleri bile yükselttik.

İşte bir örnek…
Hava patlaması testinden geçmesi için uluslararası standart bir prezervatifin 18 litre hava içermesi gerekir. Fakat bizim standardımız 22 litredir – ve genelde bir Durex prezervatifi 40 litre hava alacak kadar genişleyecektir.

Daha ince prezervatiflerin parçalanması daha mı muhtemeldir?

Hayır. Prezervatifin kalınlığı ille de daha güvenli olduğu anlamına gelmez.

Hem oral hem de vajinal seks için tat verilmiş prezervatif kullanabilir miyim?

Durex’in tat verilmiş prezervatifleri esasen vajinal seks içindir. Ancak oral sekste kullanmayı seçerseniz kayganlaştırıcının yutulması güvenilirdir. Önceden oral sekste kullanılmışsa vajinal seks için yeni bir prezervatifin kullanılmasını tavsiye ederiz.

Su altında veya duşta prezervatif kullanmak güvenli midir?

Suyun içinde veya altında kullanıldığında prezervatiflerin performansı konusunda hiçbir araştırma yapılmamıştır. Örneğin kayma riski bu gibi şartlarda artabilir. Deniz suyundaki tuz prezervatif materyalleri üzerinde olumsuz etkiye sahip olmayacaksa da yüzme havuzlarında kullanılan kimyasalların (örneğin klor ve ozon) etki etmesi kuvvetle muhtemeldir. Suda duş jelleri veya başka maddelerin olması veya bunların duşta kullanılması lateks prezervatif materyalinin özellikleri üzerinde olumsuz bir etki yapabilir.

Anal seks için prezervatif kullanabilir miyim?

Şu anda anal seks için prezervatif üretmek için belli hiçbir standart yoktur. Özellikle anal seks için geçirildikten sonra prezervatifin dışına ek su bazlı veya silikon bazlı kayganlaştırıcıların sürülmesi prezervatifin parçalanması veya kayması riskini azaltmaya yardımcı olması için tavsiye edilir.

Prezervatif folyosunun arkasına basılmış numaralar ne demektir? Ürünün nereden alındığını bana söyleyebilir misiniz?

Ürün bilgilerini araştırmanın aldığı zamanın uzunluğundan dolayı hukuki yaptırım kurumlarına sadece parti numarasını veriyoruz. Ancak size biraz genel bilgi verebiliriz.

Durex folyoları ve kutularına üretim tesisinden çıkarken ve sevkiyat için paketlenirken parti numarası ve son kullanım tarihi basılır. Yüklemelerin depomuzdan satış için perakendecilere gönderildiği yere ulaşmaları 90 gün kadar sürer. Son kullanım tarihi bilimsel kararlılık testine dayanarak ürünün belirtildiği gibi performans verebildiği belli bir süreyi temsil eder. Durex prezervatiflerinin normalde 5 yıllık bir raf ömrü vardır. Şu anda tek istisna üç yıllık raf ömrü olan Durex Avanti Bare poliizopren prezervatiftir.

Örnek olarak 2014-05 son kullanım tarihli ürünün Mayıs 2009’da üretildiği ve muhtemelen Ağustos 2009’dan sonra perakende raflarında olduğunu belirtir.

Neden kayganlaştırıcı kullanmalıyım?

Çok uzun zamandır kayganlaştırıcılar homoseksüel erkekler veya vajinal kuruluğu olan kadınlarla ilişkilendirilmiştir.

Fakat kayganlaştırıcıyı seksi daha iyi hale getirmek için kullanmak konusunda gelişen bir trend vardır.

Kayganlaştırıcılar duyguları artırmak, biraz eğlence katmak veya doğal kayganlaşma seviyelerini yükseltmek için kullanılabilir.

Durex Play kayganlaştırıcılar en iyi seks tecrübesinin keyfini çıkarmanızı sağlamak için özellikle tasarlanmıştır!

Eğer bir kadın doğru miktarda kayganlaştırıcı salgılamıyorsa tahrik olmamış mı demektir?

Hayır. Stres, bebek sahibi olma sonrası, tampon kullanmak ve hormon seviyelerinde değişiklikler dahil bir kadının kuruluk yaşamasının bir çok sebebi vardır.

Kayganlaştırıcıları prezervatifler ile kullanmak güvenli midir?

Evet. Durex kayganlaştırıcıları su bazlıdır ve bu nedenle hepsi güvenle prezervatifler ile birlikte kullanılabilir.

Kayganlaştırıcılar vücudun neresinde kullanılabilir?

Her yerde ve herhangi bir yerde.

Durex Play kayganlaştırıcılar güvenle tüm vücutta kullanılır ve yutmak güvenlidir.

Tavsiye etmeyeceğimiz tek şey bazı insanların diğerlerinden biraz daha kuvvetli hisler yaşayabileceğinden karıncalanma yapan bir kayganlaştırıcıyı anal sekste kullanmaktır.

Bir masajcıyla kayganlaştırıcı kullanabilir misiniz?

Birçok insan bir masajcı ile kayganlaştırıcı kullanmanın gerçek bir keşif olduğunu görmüştür.

Masajcının vücut üzerinde kaymasını sağlayarak daha yoğun bir his verir.

Bütün Durex Play kayganlaştırıcılar güvenle tüm masajcı türleriyle kullanılır ve suyla kolayca yıkanıp temizlenir.

Kayganlaştırıcıyı nasıl sürerim ve ne kadarı gerekli?

Gerçekten burada hiçbir kural yoktur. Yapılacak en iyi şey gevşemek, keyfine varmak ve tecrübe etmektir.

Fakat ilk defa denediğinizde parmak uçlarınıza biraz kayganlaştırıcı sıkın ve mahrem bölgelerinize yavaşça sürün. Kayganlaştırıcı takıldığında veya öncesinde prezervatif ile veya prezervatifsiz kullanılabilir.

Prezervatifi takmadan önce çok fazla sürmemeye dikkat edin yoksa seks sırasında kayıp çıkabilir. İhtiyacınız olursa her zaman daha fazla sürebilirsiniz.

Masajcılar erkekler için mi kadınlar için mi?

Kişisel masajcılar hem tek başına hem de bir partner için amaçlanmış olsalar da kadınlar dikkate alınarak tasarlanmıştır. Ayrıca erkeklerin de kişisel bir masajıyla uyarılmaktan hoşlanabileceği hatırlamaya değerdir.

Aletlerinizi suda kullanmak güvenli midir?

Durex Play Vibratörlerini duşta kullanmak güvenlidir.