Anal Sex Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anal seks, cinsel ilişki şekilleri arasında belki de en az konuşulan konudur. Antik çağlardan bu yana, bir tabu olma özelliğini hala korumaktadır.

Anal seks zararlı mıdır?

Doğru pozisyon bulunduğu, aşırı sert davranılmadığı ve korunmaya önem verildiği sürece anal seksten büyük olasılıkla zarar görmezsiniz. Ama bu bölge dışkılamaya yaradığı için kasların çalışma yönünün tersine hareketler çok sık tekrarlandığında uzun vadede bağırsak inkontinansına (dışkı kaçırmaya) yol açabilir.

Ayrıca hassas bir bölge olduğu için çatlak oluşma olasılığı da bulunuyor. Çatlak oluşmaması için aşırı sert hareketlerden kaçınmak ve bölgeyi iyice kayganlaştırmak gerekiyor. Çok ciddi olmayan çatlaklar birkaç günde kendiliğinden de iyileşebilir ama acı verici olabilir ve tekrarlayabilir.

Anal sekste en büyük endişelerden biri hijyendir. Sanılanın aksine büyük ihtimalle dışkıyla karşılaşmayacaksınız çünkü penis, kalın bağırsağın dışkı biriken kısmına kadar ulaşamayabilir. Anal seks pekala cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için açık kapıdır. Durex prezervatif kullanarak hijyen ve enfeksiyon endişenizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Anal seks kadına zevk verir mi?

Anal seks konusunda epey tartışma dönüyor. Bazı kadınlar bunun hiç zevk vermediğini düşünürken bazı kadınlar onu seks yaşamlarının bir parçası haline getirmekten zevk duyar. Birtakım araştırmalar anüs çevresinde de sinirler bulunduğunu ve anal seksten zevk almanın mümkün olduğunu göstermiştir. Her seks öncesi anal sekste de ön sevişme ile havaya girmek ve gevşemek önemli.

Anal seksin kadınlar için bir faydası daha var: Büyük ölçüde gebeliği düşünmenize gerek kalmaz. Ama pozisyonda spermin vajinaya akmaması için özen gösterin. Yoksa yine istenmeyen bir gebelikle karşılaşmak mümkün. Bunun için de kesin çözüm elbette prezervatif. Anal seks, regl döneminde cinsel ilişkiden çekinenler için de farklı bir seçenek olabilir.

Anal seks tüyoları

Anal bölge, vajinal bölge gibi kendini ıslatarak girişi kolaylaştırmaz. O yüzden, zedelenmeye mahal vermemek için kayganlaştırıcı bir malzeme kullanmanız gerekir. En çok kullanılan ürünlerden biri vazelindir ama vazelin oldukça yağlı bir yapıya sahiptir ve cinsel ilişki sonrasında uzun süre vücudunuzdan çıkaramazsınız. Durex Play 2’si 1 arada jeller ya da kayganlaştırıcılar bölgeyi kaygan hale getirirken su bazlı yapısıyla prezervatife zarar vermez.

Farklı pozisyonlar deneyerek hangisinin en zevkli olduğunu keşfedebilirsiniz. Böylece partnerinizle birlikte keşif yapmanın hazzına da erişebilirsiniz. Her seferinde tek bir seks şekli deneyeceksiniz diye bir şey de yok. Durex Play Touch ile klitorisinizi uyarabilirsiniz.

Her seks şeklinde olduğu gibi anal sekste de karşılıklı rıza esastır. Anal seksteki tek tabu, partneriniz bunu istemediği halde onu zorlamaktır. Herkesin rızası olduktan sonra düşünmeniz gereken tek şey bu özel paylaşımınız ve sonucunda yaşayacağınız hazdır

Satın Al