İlk cinsel ilişkiniz hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir deneyim olacaktır. Bu deneyim sizin için eğlenceli bir anı olarak kalabilir; belki sadece zevk ve heyecan verir, belki de çok duygusal ve aşk dolu bir duygu seline dönüşebilir. Hisleriniz ne olursa olsun ilk gece, hayatınızın unutmayacağınız anlarından biri olacaktır.

İlk gece hakkında kulaktan kulağa dolaşan sayısız hikâye vardır. Ancak bu hikayelere kulak asmamakta fayda var. Nitekim birlikte olduğunuz kişi, içinizdeki arzuyu uyandırdığında, beraber çıkacağınız bu yolculuk korkutucu olmayacaktır. Aksine bedeninizin hislerini zihniniz de takip eder. Vücudunuzun arzusuna zihninizin kesinliği eklendiğinde ilk ilişkinizi yaşamaya hazırsınız demektir.

Doğru insan doğru zaman

İlk cinsel ilişki söz konusu olduğunda doğru insan kadar doğru zaman da önemlidir. Bu nedenle kendinizi güvende ve rahat hissettiğiniz bir ortamda olmanız gerekir. İlk birlikteliğe hazırlanmak için hem zihnen hem de bedenen zamana ihtiyaç duyabilirsiniz, duymalısınız da… Hiçbir şeyi aceleye getirmeyin. Doğru insanı bulduğunuz gibi doğru zamanı da bulacağınıza güvenin ve her ikinizin de birbirinize teslim olmaya hazır olduğunuz anda ilk adımı atın.

Öte yandan ilk cinsel ilişkiniz acı veren bir deneyim olmak zorunda değildir. Kendinizi bu şekilde şartlamamalısınız. İşin anahtarı rahatlamaktadır. Kendinizi tüm tedirginlik ve çekingenliklerinizden arındırarak rahatlattığınızda, bedeninizi partnerinize bıraktığınızda yaşayacağınız haz zaten sizi sekse hazırlayacaktır.

Konuşmaktan çekinmeyin

İlk seks, partnerinizle paylaşacağınız özel bir deneyimdir. Unutmayın, partnerinizin daha önce başka bir cinsel deneyimi olmuş olsa dahi bu ilişki, her ikiniz için de bir ilk demektir. Birbirinize karşı duyduğunuz aşkın ve arzunun bir yansıması olarak ilk defa bedenlerinizi bu denli yakından tanıyacağınızı ve bu durumun her ikiniz için de bir ilk olacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle de konuşmaktan çekinmeyin. Birbirinizi dinleyin; çekincelerinizi, isteklerinizi ve merak ettiklerinizi anlatın ve tatmin edici cevaplar alana kadar devam edin. Konuşmak sizi yakınlaştırarak tedirginliğinizi alır ve ilk gece korkusunu üzerinizden atmanızda size yardımcı olur.

Vücudunuz tanıyın

Başarılı bir seksin anahtarı kendinizi ve bedeninizi tanımaktan geçer. Nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı, haz noktalarınızı ya da kırmızı çizgilerinizi bildiğinizde kendinizi daha rahat hissedersiniz. Dolayısıyla ilk ilişki deneyiminde yapılacaklardan biri de bu olmalıdır; bedeninize odaklanarak kendiniz keşfetmek. Bu keşfe partnerinizi de davet ettiğiniz takdirde birlikte çıkacağınız yolculuğun keyfi ile ilk deneyiminize dair tüm korkularınızın uçup gittiğine tanık olabilirsiniz.

Doğru pozisyonu seçin

İlk cinsel ilişkide doğru pozisyonu bulmak da oldukça önemlidir. İlk gece pozisyonları genelde erkeğin üstte olduğu pozisyonlardır. Kontrolü partnerinize vererek tamamen yaşadığınız hazza odaklanabilir ve bedeninizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını çözmeye çalışabilirsiniz. Zamanla, kendinizi tanımaya, rahatlamaya ve partnerinizle temponuzu uydurmaya başladığınızda, kontrolü ele alma sırası size gelmiş demektir. Tüm bu keşif sürecinde Seks Pozisyonları yazımız ilginizi çekebilir.

En iyi seks güvenli sekstir!

Seks herkes için farklı bir şey ifade eder. Kimi için insanları birbirine daha da yakınlaştıran bir deneyimdir kimi için aşkın bir uzantısı kimi içinse sadece bir heyecan... Seks size ne hissettirirse hissettirsin, hislerinizi güvence altına almayı sakın unutmayın.

Sağlıklı ve başarılı bir cinsel hayatın anahtarı güvenli birlikteliklerden geçer. Güvenli bir birliktelik içinse ihtiyacınız olan en önemli şey prezervatiftir. Durex’in farklı zevklere uygun prezervatif çeşitleri arasından seçiminizi yaparak ilk geceden itibaren prezervatif kullanımını mutlaka bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Çünkü prezervatif yalnızca istenmeyen gebeliği önlemek için değil cinsel yolla bulaşan hastalıklara engel olma konusunda da bilinen en iyi yöntemdir. Dolayısıyla karşınızdaki kim olursa olsun, işinizi şansa bırakmamalı ve mutlaka prezervatif kullanmalısınız.

Dilerseniz kayganlaştırıcı jel ve seks oyuncakları kullanarak da ilk gecenizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

Mastürbasyona Dair Bilmek İstediğiniz Her Şey

  Siz sordunuz, biz cevapladık: İşte mastürbasyona dair kapsamlı bir rehber... Küresel bir salgın var, arkadaşlarımız...
DEVAMINI OKUYUN

Erkekler İçin Mastürbasyon Tüyoları

Covid 19 salgını nedeniyle muhtemelen evde her zamankinden daha fazla vakit geçiriyorsunuz. Evde yapacak hiçbir şey ...
DEVAMINI OKUYUN