İlk Cinsel İlişki İçin İpuçları

Herkes ilk cinsel ilişkisinin sorunsuz, heyecan verici ve keyifli geçmesini ister. Bu aslında çok fazla büyütülecek bir konu değildir, birlikte olmak istediğiniz bir insanla gerçekten istediğiniz bir zamanda cinsel ilişkiye girmeye karar verdiğinizde olumsuz bir deneyim yaşamanız pek olası değil. Yine de bilgi edinmekten ve bazı önlemler almaktan zarar gelmez.

Her zaman kanama olur mu?

İlk kez ilişkiye girecek çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri budur. Öncelikle kızlık zarı, tıptaki adıyla himenden (hymen) başlayalım. Kızlık zarı vajinal açıklığı tamamen veya kısmen kaplayan zarımsı bir dokudur. Genelde 2-3 mm kalınlıkta ve 2-3 mm içeridedir. Zar gibi düşünülse de zar değildir, hilal şeklindedir, etrafında kılcal damarlar vardır. Genital organlar oluşurken ayrılarak son şeklini alır. 1000 kadından birinde olmaz. Amacı, bebeklik ve çocuklukta kadının vajinasını çevreden gelebilecek mikroplardan korumaktır.

Hal böyleyken, zar yoksa kanama olmayacaktır. Zar esnekse kanama olmayacaktır. Bazen az, bazen biraz daha fazla kanama olabilir. Acı da kişinin acı eşiğine bağlıdır. Genelde çok şiddetli bir acı olmaması gerekir. Olsa da bir süre sonra geçer. Uzun süren ağrı, acı, yanma hissi ve kanamalarda elbette doktora gidin.

İlk gecenizin harika geçmesini sağlayacak ipuçları

  1. İki tarafın da cinsel ilişkiye tamamen hazır olması gerekir. O anda veya o kişiyle bu deneyimi paylaşmak konusunda şüpheleriniz varsa bunu dile getirin. O anda istemiyorsanız sadece ön sevişmeyle ve ufak dokunuşlarla birbirinize alışmayı deneyebilirsiniz.

  2. Sarılma, öpüşme, dokunma, güzel sözcükler, romantik müzikler, tütsüler, masaj yağları, vb cinsel dürtüyü artıracak şeyleri deneyin. Atmosferi iyi ayarlarsanız havaya girmeniz daha kolay olacaktır.

  3. Orgazma veya boşalmaya odaklanmayın. Seks sırasındaki keyfinize odaklanın. İlk seferde heyecandan orgazm veya ereksiyon olamamak gayet sık karşılaşılan bir durumdur. O yüzden kendinize ve birbirinize yüklenmeyin, rahat olun.

  4. Mutlaka bilgi edinin. Cinsel organlar, cinsel tepki döngüsü, cinsel bozukluklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar… Bütün bunlar gözünüzü korkutmasın tabii. Ama ne yaptığınızı bilirseniz hazzı daha engelsiz yaşayabilirsiniz.

  5. Korunun. Birincisi istenmeyen gebelikleri önlemek için. İkincisi cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapma riskinizi azaltmak için. İki taraf da hiçbir enfeksiyon taşımadığından emin olsa bile Durex prezervatifler ile kendinizi garantiye alın. Bazen enfeksiyonlar belirti vermez.

İlk sekste güzel bir deneyim yaşarsanız daha sonra aynı partnerle veya ileride başka partnerlerle de daha özgüvenli deneyimler yaşamak için adım atmış olursunuz. Unutmayın, kesinlikle iki tarafın da rızasının olması ve hazır olması, ayrıca korunmak önemli.

Satın Al